Baldachimy dla dzieci
Dla dzieci

Baldachimy dla dzieci

2021-01-29
0 komentarzy

Baldachimy są niezwykle popularne od lat. Te rozpięte nad łóżkiem tkaniny świetnie się sprawdzają zarówno w nowoczesnych jak i tradycyjnych wnętrzach. Na szczególnie dużą uwagę zasługują baldachimy w łóżeczkach dziecięcych. Warto wiedzieć, dlaczego są takie popularne i z jakich materiałów je wykonano.

Baldachim w pokoju dziecięcym 

Łóżeczko wyposażone w baldachim to świetny element dekoracyjny w dziecięcej sypialny. Naprawdę wiele osób decyduje się na jego montaż. Wprowadza on wyjątkowe ciepło i bardzo spokojną atmosferę. Wpływa on dobrze na dziecko, pozwala mu się poczuć wyjątkowo, a także pobudza jego wyobraźnię.

Jak dobrać baldachim do pokoju dziecka?

Wybór właściwego baldachimu do łóżeczka w dziecięcym pokoju to bardzo duże wyzwanie. Powinien on nie tylko pasować do wystroju wnętrz, ale także powinien mieć właściwą długość. Jest to bardzo ważne, ponieważ zwisający materiał, może ulec zniszczeniu przy aktywnościach małych dzieci.

Warto zdecydować się na baldachimy, które posiadają metalowy stelaż i są podwieszane pod sufitem. Sprawdzą się one także w mniejszych pomieszczeniach, a ich wysokość można dowolnie modyfikować, co jest bardzo duży atutem i pozwala na uzyskanie większego komfortu.

Materiały idealne na baldachimy

Jak wspomniano wcześniej, decydując się na baldachim do łóżeczka dziecięce, należy zapewnić maluchowi największy komfort i wybrać taki produkt, który będzie wykonany z naturalnego i bezpiecznego dla skóry materiału.

Najlepszym rozwiązaniem będą baldachimy muślinowe i bawełniane. Pierwszy z nich jest niezwykle prosty i bardzo delikatny. Tkanina ta jest leciutka i „oddycha”, dzięki czemu dziecko się nie przegrzeje. Z kolei bawełna jest bardzo bezpieczna i dla dziecka i dla środowiska, a przy tym mięciutka w dotyku.

Sztuczne materiały jak np. wiskoza czy tiul, wyglądają bardzo ładnie, ale nie przepuszczają powietrza i sprawiają, że pod baldachimem występują wysokie temperatury.

Dla dziewczynek i chłopców

Wiele osób uważa, że baldachim do łóżeczka to tylko idealny dodatek do dziewczęcego pokoju – uzupełnienie komnaty małej księżniczki. Jednak jest to także świetne rozwiązanie do pokojów małych chłopców. Pod kolor baldachimy, można dobrać różne dodatki jak np. kolorowe maty, girlandy, poduszki itd. W ten sposób pokoje małych chłopców także mogą się prezentować niezwykle atrakcyjnie.

Urządzając pokój dziecięcy, z pewnością warto przemyśleć zakup baldachimu. Będzie on idealnym uzupełnieniem całości i wprowadzi niepowtarzalny nastrój.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.