Body niemowlęce – komfortowe i praktyczne
Dla dzieci

Body niemowlęce – komfortowe i praktyczne

2020-06-08
0 komentarzy

Rodzice kompletując produkty odzieżowe dla noworodka czy niemowlaka mogą wybierać wśród wielu propozycji bieliźnianych skierowanych dla najmłodszych. Jednym z najpopularniejszych ubranek, które pojawia się praktycznie w każdej wyprawce jest body dla niemowlaka.

Rodzice szukając odzieży niemowlęcej kładą duży nacisk przede wszystkim na atrakcyjność wizualną danego produktu. Często wybierane są kolorowe ubranka zdobione przyjemnymi dla oka nadrukami. W modzie są również wszelkiego rodzaju dodatki w postaci falban czy uroczych kokardek.

Szukając body dla noworodka czy niemowlaka rodzice powinni kierować się przede wszystkim przesłankami, które sprawiają że dany produkt jest bezpieczny, komfortowy i wygodny zarówno dla mamy jak i dziecka.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. Body niemowlęce powinno być uszyte z materiałów w których podstawowe włókna są naturalne. Sugerowany udział bawełny to minimum 90%. Czasami w składzie spotykamy również domieszki np. elastanu. Jeśli ich poziom nie przekracza 10% to nie mamy się czym martwić. Producenci stosują domieszki w celu nadania elastyczności.

Szukając wygodnego dla dziecka bodziaka warto zaufać sprawdzonym producentom. Zdecydowanie polecamy kupować polskie produkty. Ubranka takich firm jak Pinokio, Makoma, Nicol posiadają sprawdzony krój. Oczywiście występują pomiędzy poszczególnymi producentami różnice, więc zdecydowanie warto znaleźć indywidualnie producenta który najbardziej będzie nam pod tym względem odpowiadał.

Ważnym elementem każdego body niemowlęcego jest sposób rozpięcia. Oczywiście w ogromnej większości stosowane są tzw. napki jednak ich umiejscowienie w przypadku body niemowlęcego jest różne. Jest to niezwykle istotne kiedy szukamy odzieży dla noworodka. Dużym ułatwieniem jest wtedy posiadanie ubranka które pozwala na łatwe ubranie dziecka. Wymagania te spełniają produkty rozpinane po całej długości. Często rozpięcie biegnie pośrodku takiego ubranka. Innym typem rozpinanego body jest tak zwana koperta. Napka umiejscowiona jest wtedy na boku.

Body niemowlęce znanych i cenionych polskich firm znaleźć można na stronie profesjonalnego sklepu dla niemowląt – abc-bobasa.pl

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.