Chusta do noszenia dziecka czy nosidełko?
Dla dzieci

Chusta do noszenia dziecka czy nosidełko?

2018-01-03
0 komentarzy

Nosidełka i chusty do noszenia dzieci – co wybrać?

Coraz bardziej popularne stają się nosidełka i chusty do noszenia dzieci. Na rynku możemy spotkać już aż 4 rodzaje nosidełek – do noszenia na plecach i brzuchu oraz chusty do wiązania samodzielnego w  dwóch wariantach. Jednak co jest bardziej wygodne i praktyczne?

Chusty do noszenia dziecka dzielą się na dwa rodzaje – chusty klasyczne długie oraz chusty elastyczne. Czym się różnią?

Chusty klasyczne, tkane można wiązać na wiele różnych sposobów. Dzięki takim chustom zacieśniają się więzy między matką lub ojcem a dzieckiem. W chustach klasycznych można nosić dzieci w różnym wieku, o różnej wadze – nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Jeśli nie wiemy, jak prawidłowo zawiązać taką chustę, w sieci znajdziemy wiele porad na ten temat. Chusty tradycyjne są na tyle komfortowe, że możemy nosić maleństwo w różnych bezpiecznych dla niego pozycjach, na własnych plecach lub klatce piersiowej.

Tańszym rozwiązaniem są chusty elastyczne, jednak nie dają one tylu możliwości co chusty tradycyjne. Są idealnym rozwiązaniem dla noworodków. Chusty elastyczne są dość łatwe w zakładaniu i umożliwiają kilkukrotne przekładanie maluszka, bez konieczności ich rozwiązywania. Idealnie sprawdzą się w przypadku, gdy nie mamy wprawy w wiązaniu chust do noszenia dzieci.

Chusty do noszenia dzieci – ranking 2019 / 2020

Nosidełka dla dzieci – które jest najlepsze?

Nosidełka do noszenia dzieci mają jeden mankament – przeznaczone są głównie dla dzieci o wadze powyżej 7kg. Producenci znaleźli jednak sposób na pozyskanie większej ilości klientów, dając nam możliwość dobrania do nosidełek specjalnej wkładki. Umożliwia ona bowiem noszenie w nosidełku dziecka tuż po urodzeniu. Jeśli uważamy, że to właśnie nosidełko będzie najlepszym rozwiązaniem, zwróćmy uwagę czy do wybranego przez nas modelu dołączona jest taka wkładka. Podczas zakupu ważny staje się rozmiar nosidełka. Jeśli zamierzamy nosić w nim noworodka, warto kupić nosidełko od 3,5kg.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas wyboru dobrego nosidełka dla dziecka? Przede wszystkim na siedzisko, które nosidełko posiada. Pamiętajmy, że musi ono być wygodne dla naszego maleństwa i odpowiednio usztywnione. Usztywnienie zapewni prawidłową postawę dziecku, a nam komfort podczas jego noszenia. Dziecko w takim nosidełku powinno przyjmować pozycję żabki.

Kolejnym bardzo ważnym elementem, który powinno posiadać dobre nosidełko dla dziecka jest jego odpowiednia wysokość. Nosidełko musi być bowiem na tyle wysokie, by nasze dziecko mogło swobodnie oprzeć o nie główkę. Warto także sprawdzić, w jaki sposób należy wyciągać dziecko z potencjalnie wybranego modelu. Najlepszym rozwiązaniem będzie możliwość odpięcia przedniej części nosidła, dzięki czemu będziemy mogli wygodnie wyciągnąć maleństwo nie budząc go.

Bardzo ważnym elementem jest także materiał, z którego wykonane jest nosidełko. Podczas kupna nosidełka, niezależnie od modelu, należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy materiał wykorzystany do produkcji posiada odpowiedni atest i czy nie uczula. Bardzo fajną funkcją, którą warto by nosidełko dla dziecka posiadało jest kaptur lub daszek. Ochroni on dziecko przed nadmiernym działaniem słońca czy deszczem.

Niektóre z nosidełek mają funkcję zmiany pozycji. Dzięki takiemu zastosowaniu, będziemy mogli nosić dziecko w pozycji bocznej lub leżącej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie nie tylko dla maluszka, ale także dla noszącego go rodzica. Jeśli zdecydujemy się na zakup nosidełka dla dziecka warto sprawdzić, czy można prać je w pralce.

Większość modeli przeznaczona jest do noszenia dziecka zarówno z przodu jak i z tyłu. Dlatego też jeśli dziecko upodoba sobie jedną ze stron, nie będzie żadnego problemu z nosidełkiem. Mimo tak wielu zalet nosidełek, to chusty do noszenia dzieci są częściej polecane przez rodziców. Wiele opinii potwierdza, że nosidełka po dłuższej chwili noszenia stają się niewygodne, a pole widzenia dziecka staje się bardzo ograniczone. Rodzice także zgodnie twierdzą, użytkowanie nosidełek dla dzieci ogranicza zacieśnianie więzi rodzic-dziecko. Należy tutaj jednak pamiętać, że opinie podzielne są także ze względu na modele nosidełek do dzieci.

Nosidełka dla dzieci – ranking 2019 / 2020

Poniżej znajdziesz najlepszych producentów z kategorii: nosidełka dla dzieci. Do producentów tych zaliczamy m.in. Tula, Womar, Babybjorn, Maxi Cosi, Chicco, Manduca, Mei Tai, Bondolino i inni. W poniższym zestawieniu znajdziesz cenę, opinie oraz dodatkowe informacje o każdym modelu.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.