Niania elektroniczna – ranking i opinie
Nianie elektroniczne stają się w Polsce coraz bardziej popularne i to nie bez przyczyny. Nianie elektroniczne są bardzo funkcjonalne i stosunkowo niedrogie. Ułatwiają nam, rodzicom, wykonywanie codziennych czynności bez obawy o dziecko, które za pomocą niani możemy swobodnie kontrolować. Dzięki temu urządzeniu możemy swobodnie poruszać się po mieszkaniu, wyjść na balkon czy nawet do ogrodu, słysząc dokładnie praktycznie każdy szmer dobiegający z pokoju dziecka. Wbrew opiniom, że jest to tylko zbędny gadżet, warto zainwestować w elektroniczną nianię, jeśli chcemy mieć chwilę oddechu tylko dla siebie.
Na co zwrócić uwagę przed zakupem niani elektronicznej?
Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać w tym kierunku jest myśl, czego tak naprawdę oczekujemy od elektronicznej niani. W zależności od modelu i ceny, nianie posiadają wiele różnych funkcji, od monitoringu oddechu, aż po stacje pogodowe.
Czemu ma to jednak służyć?
Monitoring oddechu ma zapobiegać tak zwanej śmierci łóżeczkowej i znajdziemy go już w modelach średniej klasy. Czy jest to funkcja niezbędna? W tej kwestii każdy powinien podjąć decyzję indywidualnie.
Kolejnym bajerem, który posiadają nianie elektroniczne jest kamera. Często jednak nie spełnia ona swojej roli tak, jak byśmy tego oczekiwali. Ekran w nianiach elektronicznych jest zwykle mały i nieczytelny, obraz nie ma idealnej jakości, a funkcja staje się bezużyteczna, gdy w pokoju naszego maluszka zapadnie ciemność. Nianie elektroniczne z kamerą są jednymi z najdroższych, dlatego też warto zrezygnować z tej funkcji.
Za pomocą niani możemy kontrolować temperaturę i wilgotność powietrza pomieszczenia, w którym znajduje się dziecko – tę funkcję należy rozważyć.
Podczas wyboru niani elektronicznej warto zwrócić uwagę, czy za jej pomocą można wysłać komunikat zwrotny. Ta funkcja pozwoli nam na uspokojenie dziecka za pomocą naszego głosu. Jest to szczególnie ważne podczas wykonywania czynności, których nie możemy od razu przerwać.
Podczas wyboru elektronicznej niani warto sprawdzić, jak długo nasza niania może działać bez podłączania do prądu. Warto także zwrócić uwagę na to, czy niania elektroniczna jest aktywowana głosem i czy ma regulację czułości dźwięku.
Wszystkie dodatkowe funkcje, takie jak lampka nocna, kołysanki czy wyświetlanie projekcji na ścianach są zupełnie zbędne. Warto skupić się natomiast na tym, w jaki sposób niania elektroniczna przesyła dźwięk. W tańszych modelach może zdarzyć się, ze niania będzie wysyłać sygnał o częstotliwości PMR (446MHz), a więc taki jak w krótkofalówkach. W takim przypadku dźwięk jest kiepskiej jakości i często zakłócany jest przez inne urządzenia. Mimo, iż mają one bardzo duży zasięg, wiąże się to z tym, że każdy może odbierać nasz sygnał. W takim wypadku najlepiej zainwestować w nianię cyfrową, która ma zdecydowanie lepszy dźwięk, jednak mniejszy zasięg.
Warto wspomnieć, że jeśli chcemy przy pomocy niani kontrolować więcej niż jedno dziecko, nie musimy kupować kilku niań. Na rynku dostępne są modele, do których możemy po prostu dokupić dodatkowe nadajniki.
Elektroniczna niania – ranking i opinie 2017/2018
Poniżej znajdziesz najlepszych producentów z kategorii: elektroniczna niania. Do producentów tych zaliczamy m.in. Avent, BabyOno, AngelCare, Philips, Motorola, Fisher Price i inni. W poniższym zestawieniu znajdziesz cenę, opinie oraz dodatkowe informacje o każdym modelu.
0