Fidget Spinner
Dla dzieci

Fidget Spinner

2018-01-01
0 komentarzy

Jaki Fidget Spinner kupić?

Fidget spinner w ostatnim czasie stał się bardzo popularny wśród dzieci i młodzieży. Jest to niewielki gadżet, który w ostatnim czasie stał się istnym hitem. Fidget spinner jest to niewielka zabawka, która porównywana jest do dawnego jo-jo tyle, że nie posiada sznurka, a łożyska. Jest to mały gadżet przypominający trójkąt, który kręci się w dłoniach. Za pomocą tej niepozornej zabawki możemy wykonywać przeróżne akrobacje nie tylko w palcach, ale także w powietrzu.

Bardzo ważnym elementem, jaki powinien posiadać dobry fidget spinner jest jego odpowiednie wyważenie. Dzięki prawidłowemu wyważeniu ciężkości, gadżet bez żadnych problemów po wprawieniu w ruch będzie obracał się około minuty. Bardzo ważnym jest także to, by fidget spinner bez problemów mieścił się między palcem wskazującym a kciukiem.

Jaki fidget spinner będzie najlepszy?

Fidget spinnery, które aktualnie chodzą na rynku nie różnią się od siebie praktycznie niczym. Istnieje wiele kolorów i typów, jednak wszystkie opierają się na tym samym. Jeśli za pierwszym razem nie trafimy w odpowiedni dla nas model, nie musimy się przejmować – cena fidget spinnera nie jest wygórowana, a więc zmiana na inny nie nadszarpnie naszego budżetu. Spinnery mogą różnić się od siebie nie tylko kolorami, ale także kształtem. Obecnie królują spinnery trójramienne, jednak w Internecie możemy znaleźć takie o dwóch lub sześciu ramionach.

Jak kręcić i jakie są zalety fidget spinnera?

Cała filozofia zabawy fidget spinnerem polega na wprawieniu gadżetu w ruch i odpowiednie nim balansowanie. Fidget spinnery bardzo dobrze wpływają na poprawę precyzji ruchów dłoni. Zabawka ta mimo swojego „szatańskiego” ponoć wyglądu, jest polecana przez psychologów. Dlaczego? Ponieważ skutecznie wpływa na koncentrację dziecka, pozwala mu odreagować stres i wyciszyć się. Zabawka zalecana jest w szczególności dzieciom, które cierpią na zaburzenia uwagi, autyzm czy ADHD. Kolejną zaletą tej niewielkiej zabawki jest to, że skutecznie odciąga ona uwagę dziecka od komputera, tabletu czy smartfona.
Ciekawym jest fakt, że fidget spinner, który obecnie podbija rynek, został stworzony już w latach 90. Wtedy uznawany był za niszowy wynalazek, który wykorzystywano do ćwiczeń terapeutycznych.

Gdzie kupić fidget spinner?

Fidget spinnery są na tyle świeżym gadżetem, że jeszcze nie możemy ich spotkać w sklepach stacjonarnych. Jednak Internet aż huczy od kolorowych „kręcidełek” i akurat tutaj nie będzie problemu z zakupem spinnera. Jeśli nie wiesz jaki fidget spinner kupić, sprawdź poniższy ranking.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.