Karuzela nad łóżeczko - Opinie, forum
Dla dzieci

Karuzela do łóżeczka

Karuzela do łóżeczka
5 (100%) 1 głos[ów]

Karuzela do łóżeczka – czy warto?

Noworodki mają bardzo ograniczony dostęp do wszelkiego typu zabawek z tego względu, że są jeszcze zbyt słabe i nie zdołają nic utrzymać. Jedynym rozwiązaniem w pierwszych miesiącach życia dziecka jest pokazywanie mu zabawek lub zawieszenie nad łóżeczkiem karuzeli. Lecz co ma ona na celu? Przede wszystkim ma za zadanie rozwijanie u dziecka umiejętności słuchowych i wzrokowo-ruchowych. Dodatkowo karuzela do łóżeczka ma zaciekawić dziecko i dać poczucie komfortu po przebudzeniu.

Jeśli nie zamontujemy karuzeli do łóżeczka zaraz po urodzeniu dziecka lub jeszcze przed porodem, nic się nie stanie. Najlepszym momentem na zamontowanie karuzeli w łóżeczku jest pierwszy miesiąc życia, kiedy dziecko powoli zaczyna interesować się światem, który je otacza. Z kolei najlepszym momentem, w którym powinniśmy ściągnąć karuzelę jest 5-6 miesiąc życia, gdy dziecko zaczyna łapać przedmioty.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna karuzeli do łóżeczka?

Kolory – jest to najważniejsza kwestia podczas wyboru odpowiedniej karuzeli nad łóżeczko. Noworodki na początku widzą tylko kolory jaskrawe, dlatego takie warto wybierać. Jeśli jaskrawa karuzela będzie miała tylko 3 zabawki, nie szkodzi! Ważne, by była atrakcyjna dla dziecka i przykuwała jego uwagę.

Pozytywka –karuzele z pozytywką dzielą się na trzy typy  – nakręcana, na baterie lub bez melodii. Spośród tych trzech typów wato wybrać ten z dźwiękiem, najlepiej na baterie. Pozytywki nakręcane posiadają zwykle tylko jedną melodyjkę, a na dodatek trzeba je co chwilę nakręcać. W pozytywkach na baterie mamy ten komfort, że zwykle posiadają one opcję włączenia długiego grania oraz wybór melodii.

Jeśli zdecydujemy się na zakup karuzeli z melodyjką, warto skupić się na tych, które posiadają regulowaną głośność i melodie, które są spokojne i w miarę ciche. Coraz częściej na rynku możemy spotkać karuzele z pozytywką, które mają wgrane naturalne dźwięki, typu szum morza czy ciche odgłosy lasu.

Atrakcyjność w oczach dziecka – to, czy pozytywka będzie odpowiednia zależy tylko i wyłącznie od gustu naszego maleństwa. Nie ważny staje się materiał, z jakiego karuzela do łóżeczka została wykonana lecz to, jak postrzega ją dziecko.

Na rynku znajdą się także różnego typu kwiatki, jakimi są karuzele do łóżeczka sterowane pilotem, karuzele z projektorem czy lampką. Ceny karuzeli do łóżeczka  wahają się między 40 a 300 zł, choć cena nie zawsze oznacza lepszej jakości. Często zdarza się, że już za minimalną cenę możemy kupić naprawdę dobrą karuzelę do łóżeczka – wystarczy dobrze się rozejrzeć.

Karuzela nad łóżeczko – opinie i ranking 2016 / 2017

Poniżej znajdziesz najlepszych producentów z kategorii: karuzela do łóżeczka. W poniższym rankingu karuzel dla dzieci znajdziesz takich producentów jak Fisher Price, Tiny Love, Canpol, Vtech, Chicco. Każdy model uzupełniony został cenę, opinie oraz parametry techniczne.

Najczęstsze zapytania:

  • karuzela do łóżeczka turystycznego
  • karuzela do łóżeczka opinie
  • karuzela łóżeczko
  • czarno biała karuzela nad łóżeczko
  • karuzela nad łóżeczko od kiedy

Dodaj opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *