Jaki wózek spacerowy wybrać?
Dla dzieci

Jaki wózek spacerowy wybrać?

2018-08-28
0 komentarzy

Zakup wózka spacerowego wcale nie jest łatwy. Dziecko rozwija się i bardzo szybko rośnie. Już po krótkim czasie gondola absolutnie się nie sprawdza i przychodzi czas na tzw. spacerówkę. I tutaj pojawia się problem, jaki model wybrać. Mówi się, że od przybytku głowa nie boli, ale rodzica może zaboleć, bo tak naprawdę do wyboru, do koloru… Zatem, na jaki wózek wybrać? Zajrzyj na przygotowany ranking wózków spacerowych.

Wózki spacerowe – idealne dla małych dzieci

Szczególnie, gdy za oknem piękna pogoda warto zabrać swoją pociechę na spacer. Jak pokazują badania dziecko powinno spędzać około 2 godzin dziennie na dworze, zatem odpowiedni wózek jest tutaj niezbędny. Wózki spacerowe dedykowane są dla maluszków, które potrafią już siedzieć. Jednak dziecko dziecku nie równe i każde rozwija się w swoim tempie więc przy wyborze nie należy sztywno trzymać się ram wiekowych. Najlepiej skupić się na funkcjonalności. Chyba każdy miał okazję widzieć dziecko, które zasnęło w wózku i jego główka zwisała, bądź też kołysała się na boki. Wiele osób od razu wydało też opinię o matce. Jednak rozkładane oparcie sprawia, że to naprawdę wygodny wózek spacerowy. Dziecko po emocjach związanych z poznawaniem świata może zasnąć, a przecież sen na świeżym powietrzu może być bardzo przyjemny. Oczywiście wózki spacerowe powinny mieć także budkę osłaniającą przed słońcem, bo przecież nadmiar promieni słonecznych może podrażnić, a nawet poparzyć niezwykle delikatną skórę maluszka.

Wózek spacerowy dopasuj do swojego trybu życia

Bądźmy szczerzy, nie każdy rodzic jest aktywny i nie każdy codziennie biega. Dlatego taki wózek spacerowy należy dobrać również do swojego stylu życia. Dla tzw. mieszczuchów, którzy wybierają spacery po mieście, ewentualnie parku, czy centrum handlowym sprawdzi się nawet wózek z małymi kółkami. Manewrowanie po prostej nawierzchni nie jest trudne. Jednak w przypadku aktywnych rodziców, którzy chcą zabierać swoją pociechę na wycieczki po górach to absolutnym must have jest wózek z większymi kołami, no chyba że chce się co chwilę wnosić wózek.

Wygodny wózek spacerowy – to lekki wózek spacerowy

Wszystkie modele wózków są tak skonstruowane, że zapewniają względną wygodę dziecka, a przecież maluch jest najlepszym krytykiem. Wystarczy tylko, że coś mu się nie spodoba i jak to mówią rodzice „syrena alarmowa” jest gotowa. Wiec na ogół co do wygody nie ma zastrzeżeń. Jednak wygodny wózek spacerowy jest też ważny dla rodziców. Ale oczywiście od innej strony. Wózek powinno się dobrze prowadzić, zatem koła dodatkowo powinny mieć solidną amortyzację, warto też wybrać model z regulowanym rączką. I co najważniejsze wózek musi być lekki, na tyle, aby kobieta mogła znieść go z kliku pięter i nie czuła się, jak po zejściu z Mont Everest. Swoją drogą również składanie i rozkładanie wózka powinno być łatwe, bo niestety, jak pokazuje praktyka, to właśnie tatusiowie mają duży problem z mechanizmem, a wtedy narażają się już na gniew swojej partnerki, bo kobieta niewyspana to kobieta zła, a która matka się wysypia?

Slalom gigant w miejskim wydaniu

Wraz z rozwojem dziecko staje się coraz bardziej aktywne, ale też interesuje go więcej rzeczy, które są dookoła. Zatem rodzice muszą mieć coraz większe pokłady cierpliwości i siły, by pokazywać swojej pociesze otaczającą go przyrodę, czy architekturę. Jednak prawda jest taka, że miasta są bardzo zatłoczone, a w godzinach szczytu to już zupełnie, a przecież dziecko tego nie zrozumie. Dlatego tak ważne jest, aby wózek bardzo łatwo się prowadziło, szczególnie, że mały pasażer staje się hiperaktywny. Zatem jedną ręką trzeba manewrować, a druga podawać chrupki, ciasteczka, czy soczek, ale dla kobiet to nic trudnego, w końcu są do zadań specjalnych, przynajmniej dobry wózek trochę to ułatwi.

Oczywiście przed zakupem, należy pamiętać, aby dokładnie sprawdzić atesty bezpieczeństwa. Solidna konstrukcja, nie musi być też masywna. Warto jeszcze dokładnie sprawdzić hamulce. Poza normami bezpieczeństwa i wygodą dla dziecka, wózek powinien też być wygodny dla rodziców, zatem jego prowadzenie, wnoszenie, czy składanie nie może nastręczać problemów.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.