Jakie wybrać rękawiczki komunijne?
Akcesoria

Jakie wybrać rękawiczki komunijne?

2022-04-30
0 komentarzy

Komunia to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego niemal dziecka. To ogromnie ważne przeżycie religijne, ale również święto, w którym uwaga całej rodziny skupia się właśnie na dziecku, które przystępuje właśnie do Pierwszej Komunii Świętej. Nic więc dziwnego, że chcemy to święto jak najlepiej uczcić. Najczęściej organizuje się w tym celu mniej, lub bardziej wystawne przyjęcia, na które zaprasza się rodzinę i znajomych. Ważny jest również strój dziecka. Ważnym uzupełnieniem komunijnego stroju dla dziewczynki są rękawiczki. Na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Styl rękawiczek komunijnych

Przede wszystkim warto wiedzieć, że rękawiczki komunijne dostępne na rynku reprezentują bardzo różne style. Najbardziej uniwersalne są oczywiście rękawiczki o maksymalnie prostym kroju, wykonane z bawełny z niewielką domieszką materiałów syntetycznych. Takie rękawiczki idealnie pasować będą do praktycznie każdego rodzaju komunijnego stroju dla dziewcząt. To oczywiście nie wszystko. Dość popularne są też rękawiczki wykonane z siatki o bardzo drobnym splocie, które doskonale sprawdzą się w czasie upalnych dni. Taki model o wiele bardziej pasuje do klasycznej komunijnej sukienki, niż do współczesnej alby. Bardzo dobrze prezentują się rękawiczki z haftami i aplikacjami z religijnymi motywami. Często wykonuje się je ze złotej, albo srebrnej nici. Takie dekoracje są na tyle subtelne, że nie przyciągają zanadto uwagi, a jednocześnie stanowią prawdziwą ozdobę komunijnej kreacji. Dość często znaleźć można też rękawiczki ozdobione dekoracyjnymi koronkami, albo w całości koronkowe. To świetny pomysł na dodatek do klasycznej, ale skromnej sukienki komunijnej. Obecnie popularne są też rękawiczki bez palców, które stanowią raczej rodzaj ciekawego dodatku do komunijnego stroju.

Materiał, z którego wykonane są rękawiczki

Rękawiczki wykonane być mogą z bardzo różnych materiałów. Najczęściej jest to bawełna z niewielkim dodatkiem włókien syntetycznych, dzięki którym uzyskuje ona lepsze właściwości. W przypadku rękawiczek siatkowych, albo koronkowych, udział materiałów syntetycznych jest znacznie większy. Czy w czasie zakupów warto przejmować się tą kwestią? Najczęściej mówi się, że jest ona raczej drugorzędna. Rękawiczki do stroju komunijnego to rzecz zdecydowanie jednorazowa, która bardzo rzadko używana jest przez kolejne dzieci. Biorąc pod uwagę to, że zakłada się je na maksymalnie kilka godzin, najlepiej postawić na być może mało wytrzymałą, ale zapewniającą duży komfort bawełnę.

Prosty model, czy rękawiczki z dekoracyjnymi aplikacjami?

Ważnym pytaniem jest to, czy lepiej postawić na prosty model, czy też zdecydować się na rękawiczki z dekoracyjnymi aplikacjami. Wiele zależy od podejścia do tematu i możliwości finansowych rodziców. Komunia zdarza się tylko raz w życiu, więc wiele osób przechyla się raczej w stronę wyboru najtańszych opcji. Z drugiej jednak strony w wielu rodzinach Pierwszą Komunię obchodzi się bardzo uroczyście, czego podkreśleniem jest wyjątkowo odświętny, przemyślany w każdym detalu strój.

Dlaczego warto kupić rękawiczki komunijne?

Dlaczego właściwie warto kupić rękawiczki komunijne. Wielu rodziców decyduje się na pominięcie tego elementu garderoby, uznając go za mało istotny. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich lat w wielu parafiach wprowadzone zostały pewne ograniczenia odnośnie stroju dzieci komunijnych. Oczywiście jest sporo modeli rękawiczek, które pasować będą do prostej alby, ale najbardziej wyszukane modele nie zawsze wyglądają w takim połączeniu dobrze. Rękawiczki warto kupić przede wszystkim dla podkreślenia wagi sytuacji i jej znaczenia w życiu dziecka i całej rodziny. Zaznaczenie swojego stosunku do danego wydarzenia odpowiednio dobranym strojem to ważna i uznawana przez większość Polaków tradycja.

Czy rękawiczki komunijne muszą być zawsze białe?

Często zadawanym przez rodziców pytaniem jest to, czy rękawiczki komunijne muszą być zawsze białe. Czysta biel oczywiście robi bardzo dobre wrażenie, ale nie zawsze jest praktyczna. Tym bardziej, że mowa tu o kilkuletnich dzieciach, które przecież nie będą przez cały czas uważać, żeby nie pobrudzić swojego stroju. Dlatego też spora część rodziców dzieci komunijnych decyduje się na dodatki delikatnie kremowe, czy wpadające w bardzo jasne odcienie beżu. Wydaje się to dobrą strategią, choć oczywiście ostateczny wybór należy do rodziców.

Czy rękawiczki komunijne pasują do każdego stroju?

W zasadzie można powiedzieć, że delikatne i proste w formie rękawiczki komunijne pasować będą do każdego stroju. O ile oczywiście takie właśnie są. Zdecydowanie istnieją modele, które znacznie lepiej sprawdzą się w połączeniu z ciekawie zaprojektowaną sukienką komunijną, niż z prostą albą. Z drugiej jednak strony rękawiczki pełnią też inną funkcję. W ostatnim czasie stosunek do stroju komunijnego nieco się zmienił. W wielu miejscach zostały nawet nałożone pewne ograniczenia, a dzieci ubierają się do komunii wyłącznie w alby. O ile taka postawa ma sporo racji bytu, to można też zrozumieć rodziców, którzy się z nią nie zgadzają. Piękny komunijny strój może być dla nich sposobem na okazanie tego, jak ważnym wydarzeniem jest Pierwsza Komunia dziecka. Ładne, robiące odpowiednie wrażenie dodatki mogą być sposobem na wyrwanie się z komunijnej monotonii.

Czy pozwolić dziecku na wybór rękawiczek komunijnych?

Coraz częściej słyszy się głosy mówiące, że najlepiej powierzyć jest wybór komunijnych strojów i dodatków najbardziej zainteresowanym, czyli dzieciom komunijnym. Czy taka postawa ma sens? Z jednej strony wielu rodziców obawia się, że dziecko, które nie zawsze ma duże pojęcie o stylu, nie wybierze dobrze, czego efektem będzie niepasujący strój. Z drugiej jednak należy zadać sobie pytanie, czy ma to aż tak wielkie znaczenie. Nawet jeżeli dziecko wybierze źle, to co właściwie się stanie? W końcu to jego święto, a uroczystość organizowana przez rodziców jest tylko dodatkiem. Poza tym komunia to tyko jeden dzień, a później odświętny strój i dodatki do niego i tak pójdą w zapomnienie (poza drobnymi wyjątkami), a więc nieidealnie dobrane rękawiczki na pewno nie będą tragedią. Wydaje się, że najlepiej będzie, jeżeli rola rodziców sprowadzi się do doradzenia dziecku najlepszego wyboru.

Jakie rękawiczki komunijne najlepiej wybrać?

Jakie więc rękawiczki komunijne sprawdzą się najlepiej? Najbardziej uniwersalne są modele o prostym kroju. Bardziej skomplikowane będą bardziej pasować do klasycznych komunijnych sukienek, niż do alb. Dodatkowo warto pamiętać, że rękawiczki będą noszone przez dzieci, więc wybór śnieżnobiałego modelu nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Można też powierzyć wybór najlepszego modelu dziecku, które z całą pewnością wybierze to, co będzie mu się podobać najbardziej.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.