Jakie zabawki dla 12-latka? Pomysły na prezent dla chłopca i dziewczynki
Dla dzieci

Jakie zabawki dla 12-latka? Pomysły na prezent dla chłopca i dziewczynki

2018-08-29
0 komentarzy

Zakup prezentu dla dziecka wbrew pozorom nie jest taki łatwy, jak mogłoby się wydawać, szczególnie gdy chodzi już o dziecko nieco starsze. 12 latkowie mają już nieco większe wymagania i na pewno zanim postanowimy kupić im prezent, warto zastanowić się nad tym, co może się im spodobać. Warto też przejrzeć oferty sklepów i to, co obecnie cieszy się największą popularnością wśród dzieci.

Jak wybrać zabawki dla dziecka w wieku 12 lat?

Dzieci w wieku 12 lat mają już zazwyczaj określone pewne zainteresowania. Zanim więc zdecydujemy się na zakup prezentu, warto jest się zorientować, co chłopiec czy dziewczynka w tym wieku lubią. W końcu nie każdy może interesować się lalkami czy samochodami albo militariami. Na szczęście, w sklepach mamy naprawdę duży wybór zabawek dla 12-latków o czym można się łatwo przekonać przeglądając oferty np. na urwis.pl/wiek/zabawki-dla-11-i-12-latka. Ponieważ dzieci w tym wieku bywają bardziej wymagające, najlepiej jest jeżeli podejdziemy do tematu bardziej skrupulatnie i wybadamy wcześniej teren, aby prezent przez nas wybrany był jak najbardziej trafiony.

Gry planszowe dla 12-latka

Bardzo liczną grupą są z pewnością gry planszowe, które od kilku lat są prawdziwym hitem na rynku. Ich popularność stale rośnie i na pewno jest to pomysł na prezent o tyle uniwersalny, że świetnie może sprawdzić się zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek. To jest też ten wiek, gdzie wybór gier jest już naprawdę duży i oprócz standardowych gier dla młodszych dzieci, dochodzą też takie, które dedykowane są właśnie dla tej grupy wiekowej, jak: Imago, Jak żyć Panie Premierze, Pan tu nie stał, Gdybyś był czy Marco Polo, Łowcy Kryształów, a to tylko kilka tytułów. Są to zarówno gry edukacyjne, kreatywne, zręcznościowe… Innymi słowy można przy nich się zarówno dobrze bawić, jak i czegoś nauczyć.

Klocki jako prezent dla 12-latka

Ktoś mógłby pomyśleć, że klocki dla dziecka w tym wieku już nie za bardzo wypadają, ale nic bardziej mylnego! Zarówno popularne Lego, jak również wiele innych serii udowadnia, że jest to doskonała zabawa dla dziecka i dorosłego w każdym wieku. Co więcej, im dziecko jest starsze, tym można wyżej podnosić poziom trudności, a na rynku mamy całą masę klocków konstrukcyjnych, które wymagają nie tylko umiejętności układania, a też są poważnym wyzwaniem kreatywności oraz wyobraźni. Prostym przykładem są zestawy Lego z serii Architektura, gdzie do wyboru mamy złożenie Łuku Triumfalnego czy Pałacu Buckingham.

Oprócz tego dostępnych jest także mnóstwo innych zestawów kreatywnych, które mogą trafić w gusta zarówno chłopców i dziewczynek (Lego City, Lego Friends, Lego Star Wars, Lego BrickHeadz czy Lego Technic). Do wyboru, do koloru.

Jakie gadżety dla 12-latka?

Dzieci w tym wieku coraz częściej przywiązują także wagę do różnego rodzaju gadżetów technologicznych, które służą nie tylko do zabawy, ale i do pochwalenia się rówieśnikom. Dużą popularnością cieszą się drony, zwane też quadrocopterami. Dzieci mogą także być zadowolone z ładnego i modnego etui na telefon, tabletu, smartwatcha czy nawet konsoli do gier. Wybór jest rzecz jasna zdecydowanie większy, choć przy tym trzeba pamiętać, że wiąże się to także z większym wydatkiem, szczególnie jeżeli planujemy wybór gadżetu typowo mechanicznego.

Jakie zabawki dla dziewczynki, a jakie dla chłopca w wieku 12 lat?

Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta. Współczesne dzieci miewają już nieco inne zainteresowania niż my, gdy byliśmy w tym wieku. W przypadku chłopców na pewno dużym zainteresowaniem będą się cieszyć wszelkie nowinki technologiczne, a także zabawki na radio czy te związane z militariami (pojazdy, klocki). W przypadku zabawek typowo dla dziewczynek, można postawić na zabawy kreatywne jak szydełkowanie, zestawy do makijażu czy robienia paznokci. W obu przypadkach można też postawić na prezenty sportowe: piłki, rowery, rolki, hulajnogi czy deskorolki także będą cieszyć się dużym zainteresowaniem.

Tak naprawdę więc wszystko będzie zależało od nas, naszego podejścia, a także od samego dziecka, warto więc przez zakupem dobrze rozeznać się w sytuacji.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.