Kojec dla dziecka
Akcesoria

Kojec dla dziecka

2018-05-12
0 komentarzy

Jaki kojec dla dziecka wybrać?

Zdania na temat kojców dla dziecka są podzielone. Jednak istnieją rzeczy w ciągu dnia, które wymagają spokoju i dla bezpieczeństwa dziecka lepiej jest włożyć je do kojca. Jeśli zdecydujemy się już na jego zakup, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

W dużej mierze wybór kojca dla dziecka zależy przede wszystkim od predyspozycji naszego mieszkania, potrzeb dziecka i wygody. Wybór kształtu kojca także zależy głównie od nas. Kojce prostokątne są z reguły bardziej poręczne niż kojce kwadratowe – są lekkie i bez problemu mieszczą się w drzwiach. Jeśli jednak chodzi o rozmiar, warto zainwestować w kojec większy, gdyż należy pamiętać, że dziecko rośnie.

Znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze będą kojce „ogrodzone” siatką. Odradza się kojce drewniane ze szczebelkami, gdyż podczas zabawy dziecko może niefortunnie włożyć rękę czy nogę między szczeble. Kojec drewniany nie zatrzyma zabawek, które przez szczebelki będą notorycznie wypadać dziecku podczas zabawy. Ważnym elementem podczas wyboru kojca dla dziecka będzie jego podłoże. Mianowicie warto zwrócić uwagę, czy kojec posiada materac, czy jest po prostu twardy i niewygodny.

Jeśli chcemy swobodnie „manewrować” kojcem po mieszkaniu, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on kółka. Ważne jest, by posiadały one jednak odpowiednie zabezpieczenia. Istotną rzeczą jest również przejrzystość kojca. Dziecko lubi mieć podgląd na świat, a my na dziecko.

Kojce dla dzieci stają się coraz bardziej wymyślne wraz z rosnącą ceną. Jeśli jednak nie chcemy przesadzać z ekstra wyglądem, a stawiamy na wygodę i pełen komfort użytkowania, nie musimy wydawać majątku. Wystarczy zwrócić uwagę na wszystkie te istotne rzeczy, które podane zostały powyżej. Kojec w niektórych sytuacjach doskonale sprawdzi się także jako łóżeczko zastępcze.

Kiedy nadchodzi czas na kojec?

Często słyszy się, że dzieci niechętnie siedzą w kojcu. Dlaczego? Ponieważ jeśli dziecko od zawsze czuło pełną swobodę, jeszcze zanim zaczęło samodzielnie poruszać się po mieszkaniu, ciężko będzie mu się przyzwyczaić do nowej sytuacji i do „krat”, które je ograniczają. Dlatego też, jeśli planujemy kupno kojca, musimy zacząć myśleć o nim już zawczasu.

Kojec dla dziecka – ranking i opinie 2017/2018

Poniżej znajdziesz najlepszych producentów z kategorii: kojec dla dziecka / niemowlęcia. Do najpopularniejszych typów kojców zaliczyć możemy kojec drewniany, kojec płotek, kojec kwadratowy, ogrodowy, turystyczny, składany i dwupoziomowy. W poniższym zestawieniu znajdziesz cenę, opinie oraz dodatkowe informacje o każdym modelu.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.