Jakie krzesełko do karmienia dziecka wybrać?
Dla dzieci

Jakie krzesełko do karmienia dziecka wybrać?

2018-05-21
0 komentarzy

Najlepsze krzesełko do karmienia dziecka

Krzesełko do karmienia jest rzeczą, która okazuje się być bardzo przydatna. Jedzenie w krzesełku staje się nie tylko bardziej bezpieczne, ale także wygodne nie tylko dla dziecka, ale także dla rodzica. Dziecko siedząc w krzesełku ma bardzo dobrą widoczność na to, co dzieje się w kuchni, a to z pewnością pozytywnie wpływa na cierpliwe czekanie za posiłkiem. Jednak na rynku pojawia się coraz więcej modeli krzesełek z coraz to nowymi funkcjami. Zatem jakie krzesełko do karmienia dziecka wybrać?

Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas kupna krzesełka do karmienia?

Po pierwsze siedzisko. Należy sprawdzić, czy jest ono wystarczająco miękkie i wygodne. Jeśli jest pokryte samym plastikiem lub jedną warstwą tapicerską, należałoby z takiego rozwiązania zrezygnować. Jeśli krzesełko do karmienia będzie niewygodne, dziecko nie będzie chciało w nim jeść. Warto także zwrócić uwagę, które części siedziska są regulowane.

Po drugie regulacja. Odpowiednie dla naszego skrzata krzesełko powinno mieć regulowaną wysokość oraz oparcie. Od regulacji zależy też czas użytkowania krzesełka. Im bardziej regulowane, tym na dłużej starcza, „rosnąc” razem z dzieckiem.

Po trzecie materiał tapicerski. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na praktyczność. Krzesełko powinno być łatwe w czyszczeniu, a więc warto rozejrzeć się za krzesełkiem pokrytym ceratą. Nie może być ona jednak zbyt śliska, by dziecko nie zjeżdżało podczas jedzenia. Idealnym rozwiązaniem jest tu także tapicerka ściągana, którą można bez problemu wyprać w pralce.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę podczas kupna krzesełka do karmienia są pasy bezpieczeństwa.  Jest to bowiem element, którego nie możemy pominąć. Stawiamy tu na bezpieczeństwo naszego potomka, dlatego też krzesełko powinno być wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia. Dziecko nie może wypadać, a  krzesło musi stać stabilnie. Najlepiej wybrać krzesełko z pasami pięciopunktowymi, czyli takimi jak w fotelikach samochodowych. Pasy są nie tylko zabezpieczeniem przed upadkiem, ale także uczą, że posiłek to czas spokojnego siedzenia.

Ważnymi elementami, w które wyposażone powinno być krzesełko są kółka i podnóżek. Kółka znacznie ułatwią przemieszczanie krzesełka – ważne by posiadały one blokadę. Podnóżek natomiast pozwoli na zachowanie stabilnej postawy dziecka i zapobiegnie zjeżdżaniu. Ważne, by podnóżek był regulowany.

Kolejnym elementem jest tacka. Najlepiej wybrać taką, która posiada wyżłobienie na talerzyk i kubeczek. Zapobiegnie to przesuwaniu się naczyń i ułatwi dziecku sięganie po jedzenie. Ważne, by tacka była stabilna i posiadała regulację. Niektóre krzesełka mają funkcję wyciągania tacki, co pozwoli na sadzanie dziecka również przy stole.

Na rynku dostępne są cztery rodzaje krzesełek do karmienia.

  1. Krzesełka klasyczne, czyli inaczej wolnostojące. Zajmują one najwięcej miejsca ze wszystkich pozostałych, jednak są najbardziej praktyczne i mają największą liczbę udogodnień. Wszystkie elementy w modelach klasycznych są regulowane, co pozytywnie wpływa na komfort ich użytkowania. Z reguły krzesełka wolnostojące są najczęściej rekomendowane przez producentów.
  2. Krzesełko mocowane do blatu. Montowane jest przy pomocy specjalnych zaczepów do blatu stołu. Wato jednak pamiętać, że te modele mocowane muszą być tylko do stołów ciężkich i stabilnych, by nie doprowadzić do wypadku.
  3. Krzesełka składane. Są dość często polecane ze względu na swoje niewielkie rozmiary. Takie modele są lekkie i łatwe w transporcie, poprzez możliwość ich łatwego składania.
  4. Krzesełka nadstawka. Są to krzesełka, które na rynku pojawiły się stosunkowo niedawno. Tak zwaną nadstawkę mocuje się na normalnym krześle, dzięki czemu dziecko może siedzieć przy stole razem z rodzicami. Niektóre modele posiadają funkcję przerobienia ich na krzesełko wolnostojące.

Podczas kupna krzesełka do karmienia dziecka, należy pamiętać, by dopasowane było do wieku i wagi maluszka. Coraz częściej na rynku możemy spotkać krzesełka, które rosną razem z dzieckiem i jest to chyba najlepszym rozwiązaniem. Najlepiej zabrać dziecko ze sobą na zakupy i sprawdzić, w którym krzesełku będzie siedziało grzecznie i wygodnie. Dla dzieci młodszych, czyli poniżej  6 miesiąca życia, przeznaczone są krzesełka z funkcją leżaczka.

Jakie krzesełko do karmienia dziecka wybrać? – Ranking i opinie 2017/2018

Poniżej znajdziesz najlepszych producentów i najlepsze modele w kategorii krzesełko do karmienia dziecka. W poniższym zestawieniu znajdziesz cenę, opinie oraz dodatkowe informacje o każdym modelu.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.