Jaki laktator elektryczny / laktaror ręczny kupić?
Dla dzieci

Laktator elektryczny czy ręczny?

Laktator elektryczny czy ręczny?
4.8 (95%) 4 głos[ów]

Jaki laktator wybrać? Elektryczny czy ręczny?

Laktator jest jednym z urządzeń, co do którego często nie jesteśmy zbytnio przekonani. Istnieje wiele zdań i teorii na temat używania laktatora, jednak często takie informacje okazują się być nieprawdą. Jeśli zdecydujemy się na zakup laktatora, pojawia się kolejne pytanie – kupić laktator elektryczny czy ręczny?

Jeśli kobieta nie planuje szybkiego powrotu do pracy po porodzie, nie musi inwestować w laktator elektryczny. Opinie użytkowniczek laktatorów elektrycznych są podzielone, jednak wyraźna większość twierdzi, że ich częste używanie sprawia ból i staje się mało przyjemne. Laktator elektryczny zaleca się kobietom, które zaraz po urodzeniu mają zamiar wrócić do pracy i często będą zostawiać maluszka samego. Jest także doskonałym rozwiązaniem w przypadku, gdy maluszek ma problemy z ssaniem piersi matki. Za pomocą laktatora elektrycznego kobieta jest w stanie uzyskać znacznie więcej pokarmu, dzięki czemu laktatora może używać znacznie rzadziej. Podczas zakupu takiego laktatora warto zwrócić uwagę, czy ma on funkcję regulacji mocy. Początki z laktatorem elektrycznym bywają trudne i często bolesne, jednak szybko i łatwo można wyczuć urządzenie.

Jeśli kobieta nie ma problemów z karmieniem i robi to regularnie, może skorzystać z pomocy laktatora ręcznego, który może używać w nagłych przypadkach, okazjonalnie. Laktator ręczny idealnie sprawdzi się w pierwszym czasie po urodzeniu, kiedy kobieta boryka się z tak zwanym „nawałem mlecznym”.

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń tego typu. Jednak który będzie dla nas najlepszy i na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Podczas wyboru odpowiedniego laktatora, w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na cykle na minutę, czyli tak zwane cpm. Warto wybrać takie urządzenie, które posiada cpm powyżej 30. Jeżeli prędkość będzie niższa, odciąganie mleka będzie znacznie wydłużone, a co za tym idzie – bardziej bolesne. Dla kobiet, które pokarm odciągają tylko w nagłych potrzebach, zaleca się zakup laktatora na poziomie 30-35 cpm. Codzienne używania laktatora o takim cyklu nie jest zalecane, gdyż może powodować obniżenie ilości pokarmu.

Jeśli odciąganie mleka za pomocą laktatora ma odbywać się codziennie, zaleca się zakup laktatora o wartości 35-60 cpm. Dzięki tak wysokiemu cyklowi na minutę unikniemy utraty pokarmu – jego produkcja zostanie zachowana na właściwym poziomie. Warto tutaj zaznaczyć, że laktator powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb kobiet karmiących. Karmienie butelką nie jest tak zalecane i rekomendowane jak karmienie piersią.

Laktator elektryczny / laktator ręczny – opinie i ranking 2016 / 2017

Poniżej znajdziesz najlepszych producentów i najlepsze modele w kategorii laktator elektryczny / laktator ręczny. Do najpopularniejszych producentów należą Avent, Medela, Mini Electric, Tommee Tippee, Canpol, Swing, Lovi, BabyOno i Philips W poniższym zestawieniu znajdziesz cenę, opinie oraz dodatkowe informacje o każdym modelu.

Najlepsze zapytania:

  • laktator elektryczny opinie
  • laktator opinie
  • laktator ręczny avent opinie
  • laktator ręczny tommee tippee
  • laktator elektryczny medela

Dodaj opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *