Najlepsze sposoby na organizację i przechowywanie klocków LEGO® DUPLO®
Zabawa

Najlepsze sposoby na organizację i przechowywanie klocków LEGO® DUPLO®

2023-03-09
0 komentarzy

Budowanie z klocków to niezwykle pasjonująca zabawa, która dodatkowo ma korzystny wpływ na rozwój dziecka. Pomaga rozwijać jego zdolności manualne, w także kreatywność i wyobraźnię. Nie można się zatem specjalnie dziwić, że już roczne maluchy chętnie sięgają po kolorowe klocki LEGO® DUPLO®, które dedykowane są najmłodszym dzieciom. Przy niewielkiej pomocy opiekunów mogą one budować proste konstrukcje. Kiedy zabawa dobiega końca, przychodzi jednak czas na porządki. Jak najlepiej przechowywać klocki LEGO®, aby dziecko miało łatwy do nich dostęp, a jednocześnie zapewnić ład i porządek w dziecięcym pokoju?

Przezroczyste pudełka- idealny sposób przechowywania klocków LEGO®

Maluchy uwielbiają klocki LEGO® DUPLO®. Zwykle mają przynajmniej kilka ich zestawów. W miarę, jak kolekcja się rozrasta, coraz trudniej jednak znaleźć praktyczne miejsce do ich magazynowania. Niezwykle pomocne okazują się plastikowe, przezroczyste, przykrywane pojemniki. Pudełka do przechowywania zabawek zdecydowanie ułatwiają organizację klocków LEGO®. Umożliwiają ich segregację na poszczególne kolory, kształty, czy też konkretne serie. Co najważniejsze, pomagają utrzymać klocki w nienagannej czystości. Skutecznie chronią bowiem przed osadzaniem się na nich kurzu i innych zanieczyszczeń. Pudełka do klocków LEGO® to jedna z najlepszych metoda ich segregacji i przechowywania.

Szafki i szuflady na klocki LEGO®

Istnieje kilka sprawdzonych metod przechowywania klocków LEGO®. Można je między innymi magazynować w przezroczystych pudełkach, a drobniejsze elementy trzymać w plastikowych woreczkach strunowych. Dzięki temu się nie pogubią i zawsze będą pod ręką. Dobrym sposobem jest również dedykowana klockom szafka na zabawki. Najlepiej, aby była ona dodatkowo wyposażona w praktyczne półki, na których z powodzeniem pomieszczą różnego rodzaju pojemniki z klockami. Dobrym pomysłem jest także szuflada zaopatrzona w funkcjonalne przegródki i segregatory. Tego rodzaju akcesoria zdecydowanie ułatwią segregację klocków i będą skutecznie zapobiegać się ich mieszaniu.

Designerskie pojemniki w kształcie klocków LEGO®

Bardzo atrakcyjnym sposobem przechowywania LEGO® dla małych dzieci będą pojemniki stylizowane na kształt klocka tej marki. Są one wyposażone w szuflady, które ułatwią segregowanie klocków. Mają one różne wielkości, a co najważniejsze, podobnie jak oryginalne klocki, można je ze sobą łączyć. Taki regał zbudowany z kilku elementów będzie się nie tylko efektownie prezentował, ale przede wszystkim świetnie się sprawdzi, jako praktyczny organizer dla klocków.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.