Jaki nocnik dla dziecka kupić?
Dla dzieci

Jaki nocnik dla dziecka kupić?

2018-05-14
0 komentarzy

Najlepszy nocnik dla dziecka – jak wybrać?

W obecnych czasach producenci nocników dla dzieci prześcigają się w ich kształtach, kolorach, dodatkowych funkcjach. Na rynku już teraz możemy spotkać nocniki wydające dźwięk, gdy dziecku uda się załatwić lub takie, które kształtem przypominają tron czy samochód. Takie nocniki z pewnością przykuwają wzrok i uwagę dziecka, ale czy warto jest w nie inwestować?

Jeśli chcemy kupić dziecku nocniczek, warto by pociecha także brała w tym udział. My jako rodzice możemy skupić się na wyborze kilku najlepszych modeli i dać dziecku zadecydować, który podoba mu się najbardziej. Nocnik stanie się wtedy chętniej używany i bardziej lubiany. Dziecka nie należy zmuszać do korzystania z przedmiotu, którego nie lubi, gdyż dziecko musi nauczyć się samodzielnego korzystania z nocnika. Jeśli nocnik od początku będzie czymś, co wzbudza w dziecku pozytywne emocje, to z pewnością chętniej będzie go używać.

Mogłoby się wydawać, ze zakup nocnika dla dziecka będzie czymś banalnie prostym. Jednak i w tej kwestii napotkać możemy wiele trudności. Na czym warto się skupić? Jaki nocnik dla dziecka wybrać? Po pierwsze łatwość opróżniania nocnika. Obecnie na rynku możemy spotkać nocniki z wyciąganym pojemnikiem, co z pewnością ułatwi nam usuwanie nieczystości i jego mycie. Od klasycznych nocników, te z wyciąganym pojemnikiem znacząco różnią się ceną, jednak dają pełen komfort użytkowania i pozwalają na zaoszczędzenie cennego czasu. Oprócz tego warto zwrócić uwagę, czy nocnik wykonany został z solidnej jakości plastiku, czy się nie chwieje i czy przypadł dziecku do gustu. Dobry nocniczek zależności nie tyle od jakości, ale głównie wyglądu, to wydatek rzędu 50-100zł.

Kształt i wygląd są kwestią zależną od gustu dziecka i rodzica. Nie wszyscy chcą, by nocnik wygrywał fanfary gdy dziecko zrobi kupkę i nie każdy preferuje klasyczne modele. W wyborze kształtu warto jednak kierować się logiką–małe dziecko może mieć problem z siadaniem na nocniku w kształcie psa czy wieloryba. Często wychodzi to dopiero po czasie, jednak warto o tym pamiętać, gdyż najwygodniejszy dla dziecka będzie nocnik, na którym można swobodnie usiąść niż taki, przez który będzie musiało przełożyć nóżkę. Warto tu także wspomnieć, że aby skorzystać z wymyślnego nocnika dziecko musi mieć ściągniętą przynajmniej jedną nogawkę, a nie wystarczy tylko zsunąć spodni.

Jaki nocnik dla dziecka – Opinie i ranking 2017/2018

Poniżej znajdziesz najlepszych producentów i najlepsze nocniki dla dzieci. W poniższym zestawieniu znajdziesz cenę, opinie oraz dodatkowe informacje o każdym modelu.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.