Opiekunka do dziecka w doraźnych sytuacjach. Gdzie szukać doświadczonej niani?
Dla dzieci

Opiekunka do dziecka w doraźnych sytuacjach. Gdzie szukać doświadczonej niani?

2018-12-12
0 komentarzy

Rate this post

W życiu rodziców zdarzają się różne niespodziewane sytuacje, na które nie można przygotować się wcześniej. Pilny projekt, wieczorne przyjęcie czy nagły wyjazd – to zwykle zaledwie kilka godzin, ale przecież dziecko nie może zostać bez opieki. Jeśli dziadkowie mieszkają daleko, a wśród znajomych nikt nie ma wolnego czasu, to pozostaje tylko zamówić doświadczoną nianię. Jednak, aby dzieci były bezpieczne i zadowolone, a rodzice spokojni, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę oraz gdzie znaleźć idealną nianię.

Niania na godziny

Znalezienie niani na godziny nie jest trudne, choć wymaga trochę zachodu. Przede wszystkim należy pamiętać, że nie można zatrudniać byle kogo, dlatego najlepiej zdecydować się na profesjonalny serwis, poprzez który można bez problemu zamówić opiekunkę. Każda doświadczona niania we Wrocławiu doskonale wie, że zarejestrowanie w takim portalu jest idealnym sposobem na znalezienie zajęcia. Co ważne, wszystkie opiekunki mają swoje profile, dzięki czemu rodzice mogą szybko sprawdzić kluczowe kwestie związane ze świadczonymi usługami.

Dzięki możliwości filtrowania ofert, znalezienie idealnej opiekunki jest naprawdę proste. Można wybrać nie tylko miejscowość, ale również dyspozycyjność, przybliżony wiek, a nawet to, czy potencjalna niania ma prawo jazdy. Ponadto w każdym profilu znajdują się informacje dotyczące wymagań finansowych oraz tego, czy niania może pracować na cały etat, czy może woli pracować dorywczo. W nagłej sytuacji z pewnością sprawdzi się opiekunka na godziny, czyli taka, która w swoim profilu zadeklarowała chęć pracy dorywczej.

Wybór niani – to proste!

Wśród rodziców panuje przekonanie, że wybór dobrej niani to bardzo trudne zadanie. Tymczasem wystarczy wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby bez problemu wyłowić spośród wielu ofert najlepszą kandydatkę. Kwestia kluczowa to oczywiście referencje, które można znaleźć m.in. na portalach dla niań. Warto nawiązać kontakt z poprzednim pracodawcą, ponieważ rodzice są z pewnością najbardziej wiarygodnym źródłem informacji. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie czy niania ukończyła kurs pierwszej pomocy. Wiadomo, że dzieci mają naprawdę różne pomysły, dlatego dobra opiekunka powinna wiedzieć, jak się zachować, gdy zdarzy się jakiś wypadek.

Z potencjalną nianią powinno się przeprowadzić rozmowę, ale w nagłych wypadkach zwykle nie ma na to czasu. Dlatego właśnie tak ważne jest pierwsze wrażenie – jeśli niania z bliżej nieokreślonych przyczyn nie wzbudza zaufania rodzica czy dziecka, to lepiej poszukać innej opiekunki. Niania powinna mieć odpowiednie podejście do dziecka, dlatego warto zacząć od przedstawienia mu nowej osoby, aby zobaczyć czy kontakt z malcem zostanie szybko nawiązany. Mimo pośpiechu warto poświęcić chociaż chwilę na zadanie potencjalnej opiekunce kilku pytań, m.in. czy ma własne dzieci, czym się zajmuje, czy pali papierosy. Jeśli dziecko ma iść spać o określonej godzinie, to należy poinformować o tym nianię, a także przekazać najbardziej istotne informacje związane z przyzwyczajeniami malca czy ulubionymi posiłkami. To powinno wystarczyć, aby przez te kilka godzin malec miał zapewnioną odpowiednią opiekę, a rodzice mogli spokojnie załatwić swoje sprawy.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.