Pamiątka chrztu świętego – co wybrać dla malucha?
Dla dzieci

Pamiątka chrztu świętego – co wybrać dla malucha?

2019-09-20
0 komentarzy

Chrzest dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej katolickiej rodziny. W Polsce chrzciny wciąż urządza się z pompą, zapraszając na przyjęcie najbliższą rodzinę, ale często również dalszych krewnych. W tym dniu najważniejszy jest najmłodszy członek rodziny, który przyjął pierwszy sakrament w swoim życiu. Pamiątką tego wyjątkowego dnia są prezenty i upominki, które zostawia się dla dziecka. Poniżej przedstawiamy przegląd najpiękniejszych prezentów i pamiątek chrztu świętego, które są oryginalne i piękne.

Co zamiast pieniędzy?

Kiedy otrzymuje się zaproszenie na chrzest święty, w głowie od razu pojawia się dylemat dotyczący prezentu dla najmłodszego członka rodziny. Dla wielu gości takich przyjęć najlepszym wyjściem z prezentowego impasu jest wręczenie pieniędzy. W Polsce upominki w postaci „koperty” to często wybierana droga na skróty – nie trzeba wtedy poświęcić zbyt dużo uwagi na zakup czegoś, co sprawi przyjemność i radość. Pieniądze rozwiązują przecież każdy problem. Chociaż wielu rodziców małych dzieci rzeczywiście ucieszy się z takiego prezentu, warto pomyśleć również o upominku dla najważniejszego człowieka w tym dniu. Pomimo tego, że niemowlaczek niewiele kojarzy i pamięta, za kilka lat pamiątka chrztu świętego będzie dla niego czymś naprawdę ważnym. Będzie punktem zaczepienia do tworzenia rodzinnych opowieści. Warto wybrać z bogatej oferty pięknych upominków dla maluszka, coś wyjątkowego dla dziewczynki lub chłopca.

Prezent finansowy może być dobrym dodatkiem, jednak niech nie będzie jedynym, który zostanie podarowany tego dnia. Inne doskonałe pomysły to na przykład:

  • spersonalizowane drewniane pudełka na skarby
  • spersonalizowane skarbonki na realizację marzeń
  • pamiątkowe sukienki do chrztu świętego
  • pamiątkowe tabliczki z metryką urodzenia
  • drobnostki w postaci masy gipsowej do wykonania odcisku stópek
  • drewniane pudełeczka na pierwsze ząbki

Zobacz pełną ofertę na Chrzest Święty: https://sakramento.pl/pl/c/CHRZEST-SW./49

Biblia, czyli najpiękniejsza pamiątka chrztu świętego

Tradycyjnie, z okazji chrztu świętego dzieciom wręcza się ich pierwszą Biblię. Dla maluszków przygotowano wiele pięknych wydań Biblii, które są ciekawie ilustrowane, co zachęca dzieci do wspólnego czytania z rodzicami. Biblię z okazji chrztu świętego warto podarować w odrobinę bardziej oryginalnej formie. Rustykalne drewniane pudełko na Biblię, z tą najważniejszą dla chrześcijan książką wewnątrz, to coś zaskakującego i eleganckiego, ale jednocześnie nawiązującego do tradycji.

Spersonalizowane drewniane pudełka, z imieniem dziecka lub datą jego narodzin, to uroczy pomysł na prezent. W takim pudełku dziecko w przyszłości będzie mogło trzymać nie tylko Biblię, ale również wiele innych swoich skarbów. Biblia to zawsze dobry i sprawdzony pomysł na prezent. W polskiej tradycji zwykło wręczać się pieniądze z okazji chrztu świętego, którymi później tak naprawdę zarządzają rodzice dziecka. Drewniane pudełko z Biblią w środku to zatem prawdziwa pamiątką, która przetrwa dłużej niż bilon.

Urocze zestawy dla dziewczynek

Przepiękne zestawy drobnych upominków dla dziewczynek, które skryte są w spersonalizowanych skrzyneczkach z drewna, to kolejny doskonały pomysł na prezent. Taki upominek to coś naprawdę uroczego, zgodnego z najnowszymi trendami oraz modnym designem. Upominki utrzymane są odrobinę w stylistyce retro, wykonane z dbałością o detale i szczegóły. Zachwycają i wywołują uśmiech radości na twarzach rodziców, a w przyszłości z pewnością przyciągną uwagę maluszka. W zestawach, w zależności od wybranej opcji, mogą znaleźć się piękne pluszowe misie oraz dodatkowo na przykład haftowana sukienka dla dziewczynki, skarbonka z jej imieniem, drewniane pudełeczko na pierwsze ząbki. Opcji do wyboru jest kilka, zatem każdy znajdzie prezent idealny. Drobnostki utrzymane w tak lubianej współcześnie stylistyce oraz kolorystyce, z pewnością będą doskonałą dekoracją do pokoju małe dziewczynki.

Urocze zestawy dla chłopca

Piękne zestawy zawierające zabawkę oraz inne drobne prezenciki, zostały stworzone również z myślą o chłopcach. Utrzymane są w podobnej stylistyce nawiązującej do tak modnego współcześnie retro i vintage. W zależności od wybranego zestawu, można w nim znaleźć pluszowego misia, a także spersonalizowaną skarbonkę, do której maluszek może zbierać pieniądze na zrealizowanie marzeń. Upominki przygotowano z najwyższą starannością, dbając o każdy detal. To prezenty w naprawdę dobrym guście, odrobinę symboliczne, nawiązujące do ważnych wartości. Są zatem czymś tak naprawdę ponadczasowym, bez daty ważności.

Spersonalizowane pudełka to jeden z najmocniejszych trendów jeżeli chodzi o obdarowywanie dzieci. Taki upominek zamawiany jest z myślą o konkretnym maluszku. Drewniane spersonalizowane skrzyneczki stają się później tak zwanymi skrzyneczkami skarbów, do których rodzice dziecka mogą odkładać na przykład pierwsze skarpeteczki, pierwszy smoczek, grzechotkę czy ulubioną zabawkę. To wspaniałe pamiątki na późniejszych etapach życia dziecka, które można wspólnie przeglądać i tworzyć rodzinne opowieści.

Inne piękne drobnostki

Jest jeszcze wiele innych ciekawych pomysłów na drobne upominki dla maluszków przyjmujących chrzest święty. Pięknym i eleganckim podarunkiem jest na przykład zestaw pierwszych sztućców, które zapakowano w ozdobnym pudełku. Drewniane pudełeczko na pierwszy ząbek to rzecz niezwykle urocza, która kosztuje grosze, a wywołuje uśmiech na twarzy każdego z rodziców. Takie drobnostki można podarować jako drobny dodatek do prezentu finansowego, jeżeli to właśnie on został wybrany z tej okazji. Zestaw masy gipsowej w ozdobnym pudełeczku, z pięknymi dziecięcymi grafikami, to kolejny pomysł na drobny i uroczy upominek.

Rodzice na pamiątkę mogą wykonać odcisk stópek lub dłoni dziecka. To świetna dekoracja do pokoju malucha, ale też naprawdę cenna pamiątką. Do prezentów z okazji chrztu świętego warto podejść odrobinę niesztampowo. Nawet jeżeli wręcza się pieniądze, wraz z nimi dobrze jest podarować coś uroczego, co jest symbolem pamięci o maluszku. Piękny design naszych produktów, wyjątkowy sposób ich pakowania, łączą się na elegancki prezent, utrzymany w dobrym guście. Takie upominki tak bardzo podobają się współczesnym rodzicom.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.