Pieluszki dla noworodka
Dla dzieci

Pieluszki dla noworodka

Pieluszki dla noworodka
5 (100%) 1 głos[ów]

Jakie pieluszki dla noworodka wybrać?

Kompletowanie wyprawki dla dziecka jest nie lada wyzwaniem.  W dzisiejszych czasach wybór artykułów dziecięcych jest niemal nieograniczony, dlatego też kupno niektórych z nich może stanowić problem dla przyszłych rodziców. Są także takie rzeczy, w które warto zaopatrzyć się jeszcze przed narodzinami. Do takich artykułów należą pieluszki – nie są tak uniwersalne jak kosmetyki, gdyż istnieje wiele rodzajów pieluszek, a dodatkowy problem w ich wyborze może stanowić rozmiar. Warto więc zapoznać się z ofertą pampersów, aby zapewnić nowonarodzonemu dziecku komfort i wygodę użytkowania.

Jaki rozmiar wybrać?

Rozmiary pieluszek dla noworodków dzielą się na trzy kategorie i oznaczane są numerami:

  1. 0 – dla wcześniaków poniżej 2kg,
  2. 1 – dla dzieci 2-5kg,
  3. 2 – dla dzieci 3-6 kg.

Jak widać powyżej, pampersy dzielone są ze względu na wagę dziecka. Rozmiar oznaczony numerem 0 przeznaczony jest dla dzieci, które urodziły się przed terminem. „Jedynki” z kolei warto zabrać ze sobą do szpitala – wystarczy zaledwie paczka lub dwie (pakowane po 30-40 sztuk), gdyż noworodki bardzo szybko przybierają na wadze. Pieluszki w rozmiarze 2 będą towarzyszyły nam przez dłuższy czas, dlatego też warto zaopatrzyć się w większą ich ilość.

Pamiętajmy, że pieluszki dla niemowląt nie mają podanych ściśle określonych wymiarów. Dzięki unikalnej formule pieluszki rozciągają się, dlatego też nie musimy mieć obaw, że nasze dziecko będzie zbyt mocno ściśnięte.

Której firmy pieluchy wybrać?

Zawsze najbezpieczniej jest postawić na pieluszki sprawdzonych marek jak: Pampers, Bella Happy, Dada (Biedronka), Babydream (Rossmann) lub Toujours (Lidl). Pieluszki tych firm są polecane przez rodziców, a ich jakość odpowiada cenie – są bowiem odpowiednio dopasowane do ciałka dziecka, nie podrażniają, doskonale chłoną wilgoć i zapewniają dziecku komfort. Pozytywne opinie innych mam są bardzo ważne. Warto również dodać, że wiele sieciówek często robi sezonowe promocję na pampersy.

Jednak nie wszystkie pieluszki będą odpowiednie dla naszego dziecka, dlatego też warto przetestować kilka ich rodzajów przed dokonaniem odpowiedniego wyboru i zakupie większej ich ilości. Zdarza się, ze dziecko jest uczulone na niektóre rodzaje pieluch, a niektóre kroje mogą powodować „wyciek”.  W przypadku wrażliwej skóry dziecka, warto zwrócić uwagę, czy pieluszki nie są perfumowane – mogą one bowiem powodować podrażnienia delikatnej skóry dziecka.

Podczas wyboru pieluch dla noworodka miej na uwadze zabezpieczenie delikatnego pępka. Zwróć uwagę, czy pierwsze pieluszki posiadają specjalne wycięcie, które uniemożliwi podrażnienie kikuta.

Pieluszki wielorazowe – nowa moda

Coraz bardziej popularne stają się pieluchy wielorazowe. Stworzone zostały z myślą o dzieciach o skórze wrażliwej, która jest podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Są to tak zwane „Eko pieluszki”, w których wymieniane są jedynie wkłady. Cała reszta wielorazowych pieluch wykonana została z delikatnych i naturalnych materiałów, które nie uczulają i zapobiegają przegrzaniu. Na rynku pojawia się coraz więcej przeróżnych wzorów, krojów i sposobów zapięć „Eko pieluszek”.

Pieluszki tetrowe – czy zapomniane?

W dzisiejszych czasach odchodzi moda na stosowanie pieluszek tetrowych. Polecane są one głównie przez kobiety starsze, które już dawno mają za sobą wychowywanie dziecka. Pieluszki tetrowe bardzo szybko przemakają, wymagają specjalnego wiązania i częstego prania. Obecnie pieluszki tetrowe sprawdzają się głównie podczas karmienia, kiedy to dziecku często ulewa się mleko 😉

Dodaj opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *