Pierwsze buty dla dziecka – Jakie, kiedy i gdzie kupić?
Dla dzieci

Pierwsze buciki dla dziecka

Pierwsze buciki dla dziecka
5 (100%) 1 głos[ów]

Jakie pierwsze buty dla dziecka wybrać?

Jeśli Twoje dziecko zaczyna stawiać pierwsze w swoim życiu kroczki, to jest to odpowiedni czas na zakup pierwszych bucików. Jest to kwestia, której nie możemy zlekceważyć, gdyż to właśnie od bucików zależy, czy stópki naszego dziecka będą rozwijały się dalej prawidłowo. Stopy dziecka są bardzo delikatne, dlatego buciki powinny być idealnie dobrane. Jeśli teraz zostaną zaniedbane, może to nieść za sobą poważne skutki w przyszłości naszego maluszka.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu pierwszych bucików dziecięcych?

Pierwszym ważnym, jak nie najważniejszym elementem są materiały, z których pierwsze buciki naszego dziecka zostały wykonane. Warto wybrać buciki z miękkiej, naturalnej skóry, co pozwoli małej nóżce swobodnie oddychać  i czuć się komfortowo. Skóra powinna być elastyczna i odpowiednio przepuszczająca powietrze. Zapewni to nie tylko komfort użytkowania bucika, ale także odpowiednią higienę. Pierwsze buciki muszą z łatwością zginać się w okolicy małych paluszków dziecka. Podeszwa powinna być cienka, by dziecko mogło swobodnie stawiać nóżki na podłodze. Taka podeszwa zapobiegnie krzywemu stawianiu nóżek.

Kolejną ważną rzeczą przy wyborze pierwszych bucików jest ich długość i kształt. Obuwie dziecięce powinno mieć wysoki i szeroki czubek. Dobrze, by był on dodatkowo wzmocniony. Ważne, by bucik był dłuższy od stópki dziecka o około centymetr, gdyż musi mieć ona wystarczającą swobodę. Przy wyborze bucików warto zwrócić uwagę, czy ma on delikatnie usztywnianą piętę. Zapobiegnie to niepotrzebnym odkształceniom obuwia i wspomoże prawidłowo stawiać stopę. Podczas kupna pierwszych butów pamiętajmy, że stopa dziecka nie może być wciskana do buta na siłę, a jeśli wahamy się między dwoma rozmiarami, o zawsze lepiej jest kupić ten większy.

Jeśli jednak w domu są dywany lub podgrzewana podłoga i jest wystarczająco ciepło, to dziecko może, a nawet powinno chodzić na boso. Wtedy właśnie stópka malucha rozwija się najlepiej. Jeśli nie mamy takich warunków musimy pamiętać, że na obuwiu dziecięcym nie wolno oszczędzać. Warto wtedy zainwestować w produkty sprawdzonych i polecanych marek, które specjalizują się w produkcji obuwia dziecięcego.

Pierwsze buty dla dziecka – Jakiej firmy?

Poniżej znajdziesz najlepszych producentów i najlepsze modele w kategorii pierwsze buty dla dziecka. W poniższym zestawieniu znajdziesz cenę, opinie oraz dodatkowe informacje o każdym modelu.

Najlepsze zapytania:

  • buciki dziecięce
  • pierwsze buty dla dziecka jakiej firmy
  • kiedy pierwsze buty dla dziecka
  • pierwsze buty dla dziecka do chodzenia
  • rozmiar buta a wiek dziecka

Only registered users can comment.

  1. Używam Attipasów , zastanawiałam się nad paputkami ale sprzedawca mi doradził zeby ich nie kupowac bo nóżka się poci. Jestem na razie bardzo zadowolona no i dziecko już chodziło w 8 miesiacu w tych bucikami.

Dodaj opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *