Przedszkole Montessori Warszawa
Edukacja

Przedszkole Montessori Warszawa

2022-09-06
0 komentarzy

Przedszkola Montessori są miejscem gdzie Twoje dziecko będzie się kreatywnie rozwijało. Poczucie bezpieczeństwa oraz nauka otwarcia na świat pozwoli na stworzenie pięknych podwalin w małym człowieku. Dowiedz się dlaczego warto wybrać opiekę w przedszkolu Montessori.

  1. Czym jest przedszkole Montessori?
  2. Najważniejsze zasady Montessori
  3. Ogólny rozwój dziecka
  4. Przedszkole przystosowane do opieki terapeutycznej

Czym jest przedszkole Montessori?

Jest to przedszkole oparte o model wychowania i edukacji kierujący się metodą Montessori, która staje się coraz popularniejsza na całym świecie.

Przestrzeń wokół dzieci jest w pełni do nich dostosowana i pozwala na kreatywną naukę poprzez zabawę. Pomoce naukowe przystosowane są do dzieci w wieku przedszkolnym, a pełne zaangażowanie w każdą czynność rozwija umiejętności podejmowania decyzji.

Relacja między dziećmi, a nauczycielami pozwala na pozbycie się sztywnych barier, które narzucane są w zwykłych placówkach. Ta bliskość buduje zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Zajęcia pod okiem nauczyciela, którego lubimy, będą o wiele efektywniejsze.

W Warszawie jedną z placówek, które oferują metody Montessori jest przedszkole Mądre Główki. To miejsce gdzie przyjazna atmosfera pozytywnie stymuluje dzieci. Każde dziecko jest traktowane jednostkowo, indywidualne potrzeby wyznaczają tok aktywności.

Chodzi o to by w pozytywny sposób budować od najmłodszych lat wiarę we własne siły, otwartość na świat oraz chęć zdobywania doświadczeń. Nauczyciele budują dobre odczucia w dziecku, doceniają każdą kreatywność oraz czuwają nad rozwojem umiejętności.

Dużą wagę przykłada się do uczenia dzieci właściwych postaw w życiu. Dla Marii Montessori drugi człowiek był najważniejszy co mocno odbija się w opracowanej przez niej metodzie.

Najważniejsze zasady Montessori

Przedszkole Montessori opiera się o zasady, które zostały stworzone przez Marię Montessori.

Najważniejszą zasadą jest pojmowanie tego, że każdy z nas jest inny. Rozwój dziecka ma następować we własnym tempie. Sztuczne przymuszanie do czegokolwiek nie będzie skutkowało faktycznymi rezultatami.

W myśl metody Montessori również rodzice mają czynny udział w edukacji dziecka. Relacja między nimi, a dzieckiem pozwala na dotarcie do niego na głębszych pokładach.

Dzieci uczą się życia poprzez obcowanie z innymi rówieśnikami, którzy są dotknięci schorzeniami lub chorobami jak np. autyzm. Przedszkole Montessori pokłada dużą rolę w tolerancji, ona pokazuje, że inny wciąż jest takim samym człowiekiem jak my i ma takie same prawa. Otwartość podopiecznych sprawia, że uczą się od siebie nawzajem.

Najmłodsi uczą się, że takie wartości jak równość, dobro, miłość i tolerancja są budulcami dobrego społeczeństwa. Wierzymy, że młody człowiek powinien w szkole rozwijać się nie tylko ze względu na wiedzę, ale również poprzez wybór zainteresowań oraz nabywania umiejętności właściwego funkcjonowania z innymi.

Jeżeli zainteresowała Cię metoda przedszkola koniecznie wejdź na stronę https://www.madreglowki.pl/przedszkole i dowiedz się jak wygląda dokładny schemat zajęć w przedszkolu.

Ogólny rozwój dziecka

Indywidualne przyglądanie się dzieciom w przedszkolu Montessori pozwala na zorganizowanie lepszego modelu wsparcia dziecka w jego rozwoju.

W przedszkolu panuje atmosfera, która sprzyja rozwijaniu kreatywności. Jak wiadomo, młody umysł jest szczególnie chłonny, jeżeli zaszczepimy w nim głód wiedzy będzie to owocowało w przyszłości samoistną chęcią rozwijania swoich umiejętności oraz zdobywania nowych doświadczeń.

Samodzielne rozwijanie zainteresowań uczy budowania zdrowej niezależności oraz poczucia własnej wartości. Uczenie się to nie wszystko, ważne jest też żeby dziecko od najmłodszych lat umiało wyznaczać sobie cele.

W przedszkolu dziecko ma okazję obyć się oraz uczyć pierwszych kroków w kontakcie z językiem angielskim. Jest to placówka dwujęzyczna, która stawia na przekazywanie nauki w naturalny sposób. Otoczenie, w którym porozumiewamy się w zwykłych czynnościach językiem angielskim sprawi, że dziecko zacznie go automatycznie chłonąć.

Przedszkole przystosowane do opieki terapeutycznej

Zajęcia terapeutyczne przystosowane są do indywidualnych potrzeb uczniów.

Bezpieczne środowisko przedszkolne daje im przestrzeń do zabawy oraz pracy nad swoimi umiejętnościami. Mimo problemów np. w swobodnym porozumiewaniu się uczy samodzielności. To niezwykle ważny element budowania własnego obrazu u każdego dziecka bez względu na to czy jest w pełni zdrowe, czy boryka się z problemami.

Przedszkole terapeutyczne oferuje profesjonalną opiekę dostosowaną do zaleceń lekarzy oraz cały szereg zajęć wspierających. Wśród nich znajdują się treningi umiejętności społecznych, terapie sensoryczne, zajęcia rozwijające motorykę i wiele innych.

Co więcej dzieci nie są izolowane od innych rówieśników. Maluch ma poczucie, że jest takim samym członkiem przedszkolnej społeczności jak każde inne dziecko.

Zainteresowanych rodziców zapraszamy na stronę https://www.madreglowki.pl/przedszkole-terapeutyczne. Warszawa to idealne miasto żeby rozpocząć zajęcia Montessori dla swoich dzieci.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.