Jaki rowerek dla dziecka wybrać?
Dla dzieci

Jaki rowerek dla dziecka wybrać?

2018-05-14
0 komentarzy

Rowerek dla dziecka biegowy czy trójkołowy?

Każdy człowiek przechodzi w swoim życiu etap, w którym uczy się jazdy na rowerze. Ta przyjemność z pewnością nie ominie także naszego dziecka, które prędzej czy później i tak wsiądzie na rower. Pierwszym rowerkiem z jakim mają najczęściej do czynienia dzieci są te z trzema, później z czterema kołami. Na rowerki dwukołowe dzieci w zależności od temperamentu i umiejętności przesiadają się dopiero w wieku szkolnym, czasami trochę wcześniej.

Jeśli jednak chcemy mądrze wybrać rowerek dla dziecka, nie możemy zbytnio wybiegać w przyszłość. Nie warto bowiem inwestować w rower zbyt wysoki i gabarytowo duży, gdyż dziecko niechętnie będzie na niego wsiadać, a rower będzie tylko zabierał miejsce.

Jaki rowerek dla dziecka na początek?

Pierwszym rowerkiem dla dziecka, na którym warto się skupić będzie rowerek biegowy. Jest to rowerek bez pedałów, z dwoma kółkami. Rowerki biegowe stają się coraz bardziej popularne, gdyż pomagają dziecku nie tylko zachowywać równowagę, ale także dodają maluchowi pewności siebie. Rowerek biegowy pomoże dziecku w późniejszym opanowaniu klasycznego roweru. Dziecko bez zbędnego gadania wsiądzie na niego i po prostu pojedzie.

Jeśli jesteśmy zdania, że nasze dziecko jest jeszcze zbyt małe na rowerek biegowy, warto zwrócić uwagę na rowerek trójkołowy. Rowerkiem trójkołowym dziecko może poruszać się zarówno samo jak i przy naszej pomocy . Są one bardzo wygodne pod względem użytkowania, ponieważ jeśli dziecko znudzi się jazdą, rodzic może dziecko popchać, zamiast rowerek nosić czy prowadzić. Rowerki trójkołowe maja jednak szczególną wadę – nie rozwijają umiejętności dziecka w takim stopniu jak rowerki biegowe i nie przygotowują go do późniejszej jazdy na rowerku klasycznym.

Jednym z najgorszych rozwiązań podczas wyboru roweru dla dziecka, będzie zakup dużego roweru czterokołowego. Zarówno sama nauka jak i jazda na takim rowerze jest niesłychanie trudna. Złapanie równowagi na rowerze czterokołowym nie należy do najłatwiejszych ze względu na gabaryty i ciężkość roweru, co w pewnym stopniu staje się niebezpieczne. Dlatego też warto wybrać najlepsze rozwiązanie, czyli rowerek biegowy. Dzieci bardzo go lubią, jest wygodny i bezpieczny. Wbrew pozorom jest odpowiedni już dla dzieci 1,5 rocznych.

Rowerek dla dziecka biegowy cz trójkołowy?

Poniżej znajdziesz najlepszych producentów i najlepsze rowerki dla dzieci zarówno biegowe jak i trójkołowe. W poniższym zestawieniu znajdziesz cenę, opinie oraz dodatkowe informacje o każdym modelu.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.