Jaki smoczek dla noworodka wybrać?
Akcesoria

Jaki smoczek dla noworodka wybrać?

2018-05-18
0 komentarzy

Najlepszy smoczek dla noworodka – Opinie

Aktualnie na rynku dostępne są dwa rodzaje smoczkówkauczukowe (lateksowe) i silikonowe. Aby jednak wybrać odpowiedni, musimy przeprowadzić test, który z nich będzie dziecku bardziej „smakował”. Może być tak, że każdy doradzać nam będzie smoczek z kauczuku, a dziecko nie będzie chciało go ssać. Nie warto więc kierować się tutaj „dobrymi radami”, a po prostu dać dziecku wybór.

Czym się różnią smoczki silikonowe od kauczukowych?

Smoczki silikonowe są bowiem znacznie trwalsze od kauczukowych. Są bezwonne i bezbarwne, nie zmieniają swojej barwy poprzez działanie śliny i temperatury. Jedynym minusem jest to, że smoczki silikonowe nie sprawdzają się już tak dobrze w przypadku większych, ząbkujących dzieci. W smoczku pozostają bowiem ślady zębów i poprzez gryzienie smoczka powstają małe dziurki. Taki smoczek należy bezzwłocznie wymienić.

Smoczki kauczukowe mają ciemniejszy kolor, są też bardziej plastyczne i miękkie od silikonowych. Poprzez częste działanie śliny i temperatury, smoczki lateksowe szybciej się niszczą i deformują. Dlatego też takie smoczki należy wymieniać przynajmniej raz w miesiącu.

Kolejną ważną rzeczą przy wyborze smoczka dla noworodka jest jego kształt. Istnieje wybór między smoczkiem okrągłym, anatomicznym i symetrycznym. Z pośród wszystkich wymienionych, to smoczek anatomiczny jest najpopularniejszy. Gumka smoczka anatomicznego jest specjalnie spłaszczona od strony języka, a smoczek wkłada się do buzi dziecka tylko wyprofilowaną stroną. Smoczek symetryczny w przeciwieństwie do anatomicznego posiada dwa spłaszczenia – od strony języka i podniebienia. Umożliwia to bowiem ssanie z obu stron. Smoczek okrągły natomiast nie posiada spłaszczeń i nie jest wyprofilowany. Nie ma tutaj znaczenia, którą stroną dziecko będzie go ssało. Warto jednak zaznaczyć, że tak samo jak w przypadku materiału, z którego smoczek został wykonany, tak i w przypadku kształtu wszystko zależy od upodobań naszego maluszka.

Istnieją także inne ważne kwestie, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze smoczka dla noworodka. Smoczek nie tylko powinien być wykonany z dobrej jakości materiałów, ale także powinien być dobrze napowietrzony. Znaczy to, że w momencie naciśnięcia, smoczek natychmiast powinien wrócić do swojego pierwotnego kształtu. Należy unikać smoczków, które posiadają zbędne, dodatkowe elementy plastikowe, są twarde i słabo napowietrzone. Może to mieć ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa naszego dziecka i dla prawidłowego uzębienia malucha w przyszłości.

Smoczek dla noworodka – Opinie i ranking 2017/2018

Poniżej znajdziesz najlepszych producentów i najlepsze smoczki dla noworodków. W poniższym zestawieniu znajdziesz cenę, opinie oraz dodatkowe informacje o każdym modelu.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.