Jaką szczoteczkę do zębów dla dziecka wybrać?
Dla dzieci

Jaką szczoteczkę do zębów dla dziecka wybrać?

2018-05-20
0 komentarzy

Szczoteczka elektryczna dla dziecka czy tradycyjna?

Od pierwszych miesięcy życia ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej naszego maleństwa. Naszym głównym zadaniem w tym czasie jest oswajanie dziecka ze szczoteczką i wyrabianie zdrowego nawyku mycia zębów. Jeszcze zanim u dziecka pojawią się pierwsze zęby, powinniśmy przecierać dziąsła maluszka zwilżonym gazikiem, w celu pozbycia się z nich resztek mleka. Zapobiegnie to nie tylko pojawieniu się u dziecka pleśniawek, ale także przyzwyczai je do czynności higienicznych po każdym posiłku.

Jeśli nasze dziecko jest na etapie ząbkowania, warto wyposażyć je w gumowe szczoteczki. Przyniosą one dziecku nie tylko ulgę podczas gryzienia, ale także oswoją je z nowym przedmiotem, który w przyszłości posłuży do mycia ząbków. Warto pamiętać, że stosowanie szczoteczek zaczynamy w momencie, gdy wszystkie ząbki będą już widoczne. Zapobiegnie to podrażnieniu dziąseł dziecka. Nadal jednak po każdym posiłku przecieramy dziąsła gazikiem.

Jaka powinna być pierwsza szczoteczka do zębów?

Na rynku dostępnych jest wiele szczoteczek przeznaczonych do pielęgnacji pierwszych ząbków. Podczas kupna warto skupić się na szczoteczkach naparstkowych. Szczoteczka naparstkowa jest to bowiem szczoteczka, którą rodzic zakłada na palec. Umożliwia to łatwy i dokładny dostęp do ząbków maluszka.  Pośród pierwszych szczoteczek znajdziemy także szczoteczki na pierścieniu, których dzieci mogą używać same. Oba rodzaje szczoteczek nie posiadają tradycyjnych włosków. Są one bowiem wykonane z silikonu.

Kiedy jednak u naszego dziecka pojawią się już wszystkie ząbki, powinniśmy kupić pierwszą „poważną” szczoteczkę. Na rynku jest wiele różnych rodzajów szczoteczek dla dzieci – o różnych kształtach, kolorach, wielkościach i spełniających rozmaite funkcje. Na co jednak zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na proponowany przez producenta wiek dziecka, który podany został na opakowaniu. Bowiem szczoteczki pod tym względem różnią się od siebie grubością trzonka, wielkością główki i włosiem. Szczoteczką, która polecana jest nie tylko przez producentów ale także rodziców jest szczoteczka z pierścieniem ograniczającym. Kształtem przypomina ona smoczek i chroni delikatne dziąsła dziecka przed podrażnieniem, nim nabierze ono wprawy w szczotkowaniu.

Pierwsze szczoteczka do zębów dla dziecka – Elektryczna czy tradycyjna – Ranking 2017/2018

Poniżej znajdziesz najlepszych producentów i najlepsze modele w kategorii pierwsza szczoteczka do zębów dla dziecka. W poniższym zestawieniu znajdziesz cenę, opinie oraz dodatkowe informacje o każdym modelu.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.