Szczotka dla dzieci i niemowląt do włosów - Opinie
Dla dzieci

Szczotka do włosów dla dziecka

Szczotka do włosów dla dziecka
5 (100%) 1 głos[ów]

Jaką szczotkę do włosów dla dziecka wybrać?

Szczotka do włosów dla dziecka jest małym, ale niezwykle ważnym elementem wyposażenia. Już podczas kompletowania wyprawki dla maluszka ,nie powinno zabraknąć szczotki do włosków. Mimo, iż szczotka do włosów dla dziecka może wydawać się mało ważna, jej wybór powinien być dobrze przemyślany.

Wielu rodziców myśli, że używania szczotki do włosów tuż po urodzeniu jest zbędne. Nic bardziej mylnego – używanie szczotki jest wskazane już na etapie niemowlęctwa, a brak dużej ilości włosów u dziecka wcale nie stoi na przeszkodzie. Szczotka dla dziecka pozwoli bowiem na zachowanie odpowiedniej higieny i pielęgnacji delikatnych włosków i skóry główki maluszka.

Najlepsza szczotka dla dzieci i niemowląt do włosów

Od pierwszych dni życia zaleca się stosowanie szczotek specjalnie stworzonych dla niemowląt. Wyprodukowane są z naturalnego włosia, dzięki czemu są nadzwyczaj miękkie i delikatne. Na tym etapie musimy zrezygnować ze szczotek ze sztucznych materiałów i grzebieni, gdyż są one zbyt twarde i podrażniają delikatną skórę głowy dziecka.

Wielu z was zastanawia się pewnie, po jakiego licha czesać włosy, których… nie ma? Szczotki dla niemowląt pozytywnie wpływają na stymulację cebulek rosnących włosków i zapewniają naszemu dziecku niezły masaż. Dzięki takiemu działaniu zapobiegamy nie tylko powstawaniu tak zwanej „ciemieniuchy”, czyli przebarwieniom spowodowanym słabą pracą gruczołów łojowych, ale także  sprawiamy, że włoski będą lepiej rosły. Szczotkowanie delikatnym włosiem powinno trwać aż do drugiego roku życia. Po tym okresie możemy przerzucić się na włosie syntetyczne lub grzebień, gdyż włosy dziecka stają się grubsze i mocniejsze.

Pierwszą szczotkę do włosów dla dziecka, stworzoną z włosia naturalnego należy odpowiednio pielęgnować. Przed pierwszym użyciem warto jest ją dokładnie wyparzyć i wysuszyć suszarką. Zaleca się dokładne oczyszczanie szczotki przynajmniej raz w tygodniu. Należy ją bowiem umyć w ciepłej wodzie z mydłem dziecięcym – dlaczego? Dlatego, że naturalne włosie jest bardziej podatne na wszelkiego rodzaju bakterie, a to może mieć poważny wpływ na skórę naszego szkraba.

Szczotka dla dzieci – opinie i ranking 2016 / 2017

Poniżej znajdziesz najlepszych producentów z kategorii: szczotka do włosów dla dzieci i niemowląt. W poniższym zestawieniu znajdziesz cenę, opinie oraz dodatkowe informacje o każdym modelu.

Dodaj opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *