Trampolina ogrodowa dla dzieci
Dla dzieci

Trampolina ogrodowa dla dzieci

2018-05-11
0 komentarzy

Trampolina dla dzieci – jaką wybrać?

Idzie lato, a z latem zabawa! Sezon wiosenno-letni sprzyja zabawom ogrodowym, otwiera się coraz więcej rozrywkowych możliwości. Wreszcie można zażyć więcej ruchu na świeżym powietrzu. Coraz bardziej popularne stają się trampoliny ogrodowe, które są rozrywką nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny. Trzeba jednak zrobić wszystko, by zabawa na trampolinie była bezpieczna. Niestety zabawy na trampolinach często kończą się urazami mniej lub bardziej poważnymi, dlatego warto uświadomić dziecko, że na trampolinie może bawić się tylko i wyłącznie pod kontrolą osoby dorosłej.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna trampoliny ogrodowej?

Wraz ze wzrostem zainteresowania trampolinami ogrodowymi, wzrosła produkcja tak zwanych „bubli”, czyli trampolin tanich i niezbyt bezpiecznych. Jeśli chcemy zapobiec nieprzyjemnym sytuacjom związanym z urazami, podczas kupna trampoliny dla dzieci musimy zwrócić uwagę na to, czy posiada ona certyfikat jakości. GS, ISO lub TUS są certyfikatami, które powinny znaleźć się na opakowaniu każdej dobrej trampoliny dla dzieci. Najtańsze trampoliny ogrodowe kosztują już około 100 zł, jednak takie należy omijać szerokim łukiem, gdyż zabawa na nich może być niebezpieczna.

Jeśli planujemy zakup trampoliny ogrodowej dla dzieci, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ona siatkę zabezpieczającą przed upadkiem. Siatka musi mieć dość dużą średnicę, by dzieci nie wpadały na siebie podczas wspólnej zabawy i by nie wypychały się poza obręb trampoliny. W tym celu warto sprawdzić ofertę na gdzie znajdziemy szeroki wybór bezpiecznych trampoliny.

Warto pamiętać, że trampolina ogrodowa to sprzęt nie tylko do zabawy, ale przede wszystkim do ćwiczeń. Lekarze zaznaczają bowiem, że najwięcej wypadków zdarza się , gdy dzieci pod nieuwagą dorosłych zaczynają robić niepewne i skomplikowane akrobacje. Dlatego warto pamiętać, że dzieci mogą się bawić tylko pod kontrolą dorosłych – jeśli uznasz, że zabawa robi się zbyt niebezpieczna reaguj natychmiast!

Trampolina ogrodowa – opinie i ranking 2017/2018

Dobra trampolina ogrodowa zapewni doskonałą zabawę nie tylko naszym najmłodszym, ale także dorosłym. W poniższym zestawieniu znajdziesz dobre trampoliny dla dzieci, które idealnie sprawdzą się w każdym ogródku. Każdy model uzupełniony został o cenę, opinie oraz parametry techniczne. Sprawdź wybrane modele.

Trampolinę ogrodową kupisz również w sklepach stacjonarnych takich jak Decathlon, Tesco, Obi, JYSK, Auchan i Castorama. Często na początku sezonu dostępne są również promocje, na których można nieco zaoszczędzić kupując wybrany model.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.