Zabawki do ogrodu, czyli o czasie spędzonym z dzieckiem na świeżym powietrzu
Dla dzieci

Zabawki do ogrodu, czyli o czasie spędzonym z dzieckiem na świeżym powietrzu

2018-09-26
0 komentarzy

Letnia pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna prowadzona poza ścianami domu odgrywa ważną rolę w rozwoju malucha. Przede wszystkim wpływa pozytywnie na budowanie dobrych nawyków polegających na zażywaniu ruchu na świeżym powietrzu. Jakikolwiek wysiłek powoduje szybsze krążenie krwi, a co za tym idzie dotlenienie komórek ciała. Komórki bogate w tlen lepiej funkcjonują, poprawia się ogólna wydolność i sprawność organizmu. Lepiej pracują wszystkie układy dziecka, a także mózg. Organizm otrzymuje niezbędną dawkę witaminy D. W tym miejscu warto wspomnieć, aby unikać ekspozycji na słońce w czasie jego najintensywniejszego promieniowania w okolicach południa oraz całodniowej ochronie skóry przed słońcem.

Dziecko głodne rozwoju poznawczego i motorycznego potrzebuje wyzwań i odpowiednich narzędzi, by sprostać tym wymaganiom. Poniżej kilka przykładów dla rodziców, jakie zabawki ogrodowe wybrać do przydomowego ogródka, by zapełnić dziecku ciekawie czas, dbając przede wszystkim o jego bezpieczeństwo.

Tradycja zawsze w modzie

Absolutną podstawą i klasykiem gatunku jest zjeżdżalnia dla dziecka, którą można spotkać na przedszkolnym placu zabaw, ale również z powodzeniem wykorzystać w domowych warunkach. Dzieci uwielbiają tego typu zabawki do ogrodu, poświęcając im mnóstwo czasu. Należy jedynie zadbać, by miejsce, w którym kończy się zjeżdżalnia było pokryte miękką nawierzchnią lub po prostu trawą pozbawioną kamieni czy twardych odłamków. Aby zwiększyć radość dziecka, pod zjeżdżalnię, można podstawić basen wypełniony wodą. Radości i śmiechu dziecka długo nie będzie końca.

Zabawki ogrodowe dla dzieci to także znane z placów zabaw drabinki. Wspinanie się po szczeblach, buduje sprawność motoryczną malucha i pozwala ją stale udoskonalać. Wraz z wiekiem i treningiem, dziecko zdobywa nowe umiejętności, poprawia stabilność, koordynację ruchową, mając przy tym niesamowitą zabawę. Modele drabinek dostosowane są do dzieci w różnym wieku tak, by mogły swobodnie korzystać z ich funkcji, nie robiąc sobie przy tym krzywdy.
Kolejnym klasykiem wśród dziecięcych zabawek ogrodowych jest małpi gaj, który może w sobie łączyć elementy domku oraz zjeżdżalni. Zastosowanie wielu otworów oraz wejść, pozwala dzieciom swobodnie z niego korzystać na wiele sposobów. Dzieci mają możliwość wspinać się w jego wnętrzu, otwierać elementy, które przypominają okna lub drzwi. To świetne miejsce, w którym dzieci uwielbiają spędzać czas, bawiąc się długie godziny. Produkty, które wywołają uśmiech na twarzy dziecka znajdziesz na meblezagrosze.pl.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.