Zaproszenia na chrzest – 5 rzeczy, o których warto pamiętać
Akcesoria

Zaproszenia na chrzest – 5 rzeczy, o których warto pamiętać

2018-10-30
0 komentarzy

3/5 – (2 votes)

Chrzest Święty to pierwsza uroczystość, którą świeżo upieczeni rodzice organizują dla swojego dziecka. Ustalają termin w kościele, szukają miejsca na uroczysty obiad, wybierają chrzestnych oraz kompletują odpowiednie dekoracje. Jednak po załatwieniu wszystkich formalności nasuwa się najważniejsze pytanie – w jaki sposób zaprosić wybranych gości na uroczystość? Oczywiście wysyłając im specjalne zaproszenia na Chrzest. O czym warto pamiętać przy wyborze zaproszenia na chrzciny?

1. Kolor zaproszenia na Chrzest

Wydaje się być kwestią mało istotną, jednak to zaproszenie pomaga wkroczyć gościom w świat Waszego dziecka, dlatego powinno być spójne z pozostałymi elementami uroczystości. W szczególności dotyczy to dekoracji oraz dodatków, które pojawią się w miejscu, gdzie odbędzie się świętowanie. Najpopularniejszymi kolorami, w których występują zaproszenia na chrzest, to róż oraz błękit, ze względu na kulturowe przypisanie ich do płci. Nie jest to jednak obowiązująca reguła, bardzo często można spotkać również kolory towarzyszące, takie jak zielony, żółty, miętowy, turkusowy, srebrny lub złoty. Jeżeli obecność wielu kolorów Wam nie odpowiada, zawsze możecie wybrać klasyczne, białe zaproszenia z lekkimi zdobieniami lub symbolami religijnymi.

2. Wzór zaproszenia na Chrzest

Dzisiejsza oferta wzorów zaproszeń na chrzciny jest bardzo bogata. Królują wśród nich symbole religijne, takie jak: chrzcielnica, gołąbek, gromnica, kościółek lub aniołek. Pojawiają się jednak również inne, niestandardowe wzory, na przykład zaproszenie na chrzest chłopca lub zaproszenie na chrzest dziewczynki oraz zaproszenia nawiązujące wyglądem do dziecięcych akcesoriów. Przepięknie prezentują się także zaproszenia, które na okładce posiadają różowy wózek lub błękitny wózek, cudownie wygląda również zaproszenie na Chrzest prezentujące naturalny, Zielony Wianek. Nietypowym wzorem są także zaproszenia chrzcielne, które zdobi ażurowa koronka lub własnoręcznie wykonany odcisk dłoni dziecka.

3. Tekst zaproszenia na Chrzest

Kiedy bierzemy pod uwagę zaproszenia okolicznościowe, w każdym zaproszeniu powinny się znaleźć podstawowe informacje, takie jak: rodzaj wydarzenia, data, miejsce, godzina oraz informacja kto zaprasza wraz z danymi kontaktowymi. Wygodnym rozwiązaniem są uniwersalne zaproszenia na Chrzest Św. z gotowym tekstem wewnątrz, zawierające jedynie te podstawowe informacje. Jeżeli jednak chcemy nadać uroczystości bardziej osobistego wymiaru, warto zdecydować się na wyjątkowe zaproszenia personalizowane. W tej formule całkowicie od Nas zależy, co znajdzie się wewnątrz zaproszenia (własny tekst), ponadto mamy możliwość wydrukowania personaliów każdego z zaproszonych gości.

4. Rozmiar zaproszenia na Chrzest

Rozmiary zaproszeń są bardzo różne, zwykle nie jest to wielki format. Standardowe zaproszenia to prostokątne, otwierane kartki na chrzest, o wymiarach 10,5cmx15c m, lub kwadratowe zaproszenie o wymiarach 14cmx14cm. Zarówno w jednym jak i drugim formacie zmieści się cały tekst z niezbędnymi informacjami, ułożony w bardzo estetyczny sposób. Wybierając rozmiar zaproszenia należy pamiętać, że do każdego musi zostać dopasowana odpowiednia koperta, nieco większa niż wymiary samego zaproszenia, aby swobodnie się w niej zmieściło.

5. Dodatki do zaproszenia na Chrzest

Zaproszenie personalizowane na Chrzest Święty to często nie tylko samo zaproszenie i możliwość personalizacji, ale również eleganckie i praktyczne dodatki. Do zaproszeń personalizowanych często dołączane są również bileciki, na których można umieścić dodatkowe informacje, takie jak miejsce przyjęcia lub prośbę o potwierdzenie przybycia. Są one bardzo przydatne, kiedy nie wszystkich gości chcemy zaprosić na przyjęcie – wtedy do zaproszenia nie dokładamy bilecików. Oprócz nich, w skład zaproszenia personalizowanego wchodzi również koperta na wymiar, ozdobiona dodatkowo wewnątrz grafiką idealnie komponującą się ze wzorem samego zaproszenia oraz bilecików. Taki komplet doskonale spełnia swoją funkcję, a do tego pięknie wygląda!

Kiedy lista gości jest już zrobiona, a zaproszenia wybrane, nie pozostaje nic innego jak zaadresować koperty i powiadomić bliskich, o zbliżającym się Chrzcie dzieciątka! Wszelkie zaprezentowane zaproszenia znajdą Państwo w sklepie internetowym www.Sakramento.pl. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.